Доступність посилання

ТОП новини

В Херсоні затримали людей, яких звинувачують в інтернет-шахрайстві на 200 тисяч гривень


Співробітники відділу по боротьбі з кіберзлочинністю УМВС в Херсонській області заявляють, що їм вдалося викрити і затримати двох шахраїв, від дій яких постраждали 11 жителів з різних областей України.

Як повідомили в прес-службі УМВС в Херсонській області, використовуючи особисті комп'ютери, зловмисники розміщували на сторінках відомих інтернет-магазинів і аукціонів в розділах «Продам» або «Послуги» фіктивну рекламу про продаж популярних товарів: мобільних телефонів, автозапчастин, ноутбуків, ціна яких була істотно нижчою за ринкову. Щоб завоювати довіру клієнтів, вони надавали номери своїх мобільних, вели активне листування з людьми, які зверталися до них за консультацією, виставляли фотографії товарів.

Оплату покупці здійснювали на пошті після отримання посилки, а розпаковували її вже удома. Знаходили в посилках не придбаний товар, а туалетний папір, землю, цибулю і тому подібне. В деяких випадках зловмисники вимагали внести передоплату, а коли одержували гроші, нічого клієнтам не висилали. При спробі обдурених покупців обміняти неякісний товар або звернутися з претензією до недобросовісних розповсюджувачів виявлялося, що телефони зловмисників не відповідають.

Таким чином, за 4 місяці шахраї заробили близько 200 тисяч гривень, повідомляє прес-служба.

Дії шахраїв кваліфіковано за статтею «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене цією статтею, – позбавлення волі на термін від 3 до 8 років.
XS
SM
MD
LG