Доступність посилання

ТОП новини

Янукович знищує опозицію. Захід має відповісти сильно (європейська преса)


Прага – Президент Янукович привітав майже 2 мільйони українських католиків із Великоднем, про це інформують європейські видання, які також зазначають, що в Україні переважна більшість християн – це православні. Низка впливових газет у Європі стурбована наростаючими судовими вироками та кримінальними переслідуваннями лідерів української опозиції. На Заході політологи закликають уряди «відповісти на це сильно». Як інформують європейські газети, в Україні, як і в Європі, падає попит на фахівців-гуманітаріїв.

Польська Gazeta Wyborcza зазначає, що Президент України Віктор Янукович привітав українських католиків-християн із Великоднем та побажав усім «осяяння світлом віри Христової та милості Божої». Глава майже двох мільйонів вірних католицької церкви в Україні, архієпископ Львівський Мечислав Мокрицький також звернувся до католиків із привітанням до дня Великодня та нагадав, що цього року Львівський католицький архієпископат відзначає 600 років від дня свого заснування. Польське видання також зауважує, що в Україні переважають православні християни, яких нараховується тут близько 30 мільйонів, із них від 25 до 32 відсотків становлять вірні Української церкви Київського Патріархату, до 7-10 відсотків належать до Московського Патріархату. Греко-католиків в Україні нараховується близько 5 мільйонів.

Відомий оглядач лондонської Financial Times Ніл Баклі попереджає, що «Київ (влада Президента Януковича) зводить нанівець зусилля з посилення демократії» в Україні. У відповідь на позитивний крок ЄС щодо парафування угоди про асоціацію з Києвом, влада Януковича «посилила атаки юстиції і прокуратури проти опозиції, зокрема з реанімацією старих кримінальних справ 90-х проти Юлії Тимошенко», навіть включно з відновленням слідства Генпрокуратури щодо причетності Тимошенко до вбивства депутата парламенту в 1996 році. Окрім Тимошенко, як зауважує Ніл Баклі, влада переслідує ще близько 12 очільників української опозиції. Автор статті звертає увагу на аргументи влади Януковича щодо нібито переважання у судових переслідуваннях в Україні представників нинішньої влади, але наголошує, що «переважна більшість підданих судовим переслідуванням політичних очільників – союзники Юлії Тимошенко». Ніл Баклі вважає, що тут «Європа і США можуть дозволити собі відповідати сильно», вимагаючи проведення вільних і демократичних парламентських виборів у жовтні 2012-го та безумовної участі в них лідерів опозиції, яких необхідно звільнити з в’язниць. Автор статті також зауважує, що на хвилі народного невдоволення в Україні падає популярність Партії регіонів Януковича.

Швейцарська Neue Zurcher Zeitung наголошує, що «влада Януковича й далі жорстко переслідує союзників колишнього Прем’єр-міністра Тимошенко і цього разу юстиція взялася за колишнього міністра охорони довкілля» Георгія Філіпчука. Опозиція назвала вирок суду у справі про нібито незаконне позбавлення Філіпчуком нафтової ліцензії компанії Vanko «продовженням політичних репресій». Опозиція також заявляє, що вирок суду з позбавленням Георгія Філіпчука волі на 3 роки є нічим іншим, як «помстою» з боку оточення Януковича, від якого колишній міністр «намагався рятувати державну власність».

Чеська IDNES звертає увагу на падіння попиту в Чехії і Європі на професії гуманітаріїв в умовах наростання попиту на технічні спеціальності. Газета зазначає, що в Чехії кожний 5-й випускник вишу працює 4-5 років не за своєю спеціалізацією, особливо проблематично знайти роботу випускникам мистецьких закладів, мовних, філософських факультетів. Видання також зауважує, що в Чехії менше ніж 25 відсотків молоді у віці 25-34 років мають вищу освіту, тоді як в Україні, наприклад, до 50 відсотків молодих людей такого віку мають дипломи вишів. Ситуація з потребами у випускниках вищих навчальних закладів у Європі стає дедалі гіршою, попереджає чеське видання. Газета також зауважує, що на ринку праці нині більше шансів мають ті фахівці, які добре знають кілька іноземних мов, «стримані у поведінці, слухняні й самодостатні у роботі».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG