Доступність посилання

ТОП новини

Адвокат Завадського чекає на матеріали від нового слідчого


Відомого музиканта Ігоря Завадського звинувачують у «розбещенні неповнолітніх» і утримують під вартою
Київ – У порушення Кримінально-процесуального кодексу України, адвокатам музиканта Ігоря Завадського досі не надали матеріалів, якими обґрунтовується пред’явлені йому обвинувачення у розбещенні неповнолітніх. Про це Радіо Свобода заявила адвокат музиканта Євгенія Закревська. За її словами, понеділок, 9 квітня – перший день роботи нового слідчого у справі Завадського, а у вівторок захист намагатиметься отримати матеріали від нього. Відомого акордеоніста затримали в Києві наприкінці березня за підозрою у педофілії і відтоді не вщухають суперечливі повідомлення про обставини гучної справи.

Як наголошує адвокат Євгенія Закревська, офіційної відмови у наданні матеріалів не було. Захисникові їх не надають начебто у зв’язку з тим, що справа переходила від однієї слідчої групи до іншої і була на вивченні у керівництва, тобто її не було безпосередньо у слідчого. Саме так, за твердженням адвоката, їй пояснював на словах причини ненадання матеріалів сам слідчий Сергій Литвин, від якого справу вже забрали.

Як зазначає Закревська, її офіційно не повідомляли про заміну слідчої групи Литвина, але про це відомо з неофіційних джерел. Із них випливає, що Литвин передав справи іншій слідчій групі, на чолі з іншим слідчим, і що це передання завершилося 9 квітня. Із офіційних джерел така інформація не підтверджена.

48 стаття Кримінально-процесуального кодексу України гарантує право адвоката на ознайомлення з матеріалами справи. Від затримання Ігоря Завадського минуло вже два тижні. На прохання прокоментувати зволікання із наданням його адвокату матеріалів справи, речник МВС Володимир Поліщук зазначив: «Я на процесуальні запитання відповідати не буду, тому що під час побудови свого захисту адвокати чіпляються до будь-якої зачіпки, створюють іноді спеціальні інформаційні приводи. Стосовно того, який папірець хто кому не передав раніше, чи якогось підпису не вистачило тощо, ці моменти я обговорювати не буду. Адвокат може звернутися у такому разі до прокуратури і до суду, і, як бачите, вона ще й звертається до засобів масової інформації. Мені чітко начальник Київської міліції сказав, що всі дії вчиняються згідно із законодавством і жодних порушень не має. Якщо якісь певні процесуальні моменти будуть знайдені адвокатом, і будуть використанні вже під час судових засідань, то, звичайно, суд братиме це до уваги».

Чи буде покарано… слідчого

Кандидат юридичних наук, викладач Університету права Віктор Чевгуз у розмові з Радіо Свобода зазначив: «Ненадання адвокату підзахисного матеріалів, якими обґрунтовується його затримання і звинувачення, є порушенням прав адвоката на здійснення захисту і його не можна вважати дрібним правопорушенням, адже з цього складається захист. У адвоката були б більші можливості захищати свого підзахисного».

За словами Віктора Чевгуза, слідчого, що не надає матеріалів адвокату, можна притягнути до відповідальності згідно з Кримінально-процесуальним Кодексом України і це може зробити прокурор. Серед можливих стягнень Віктор Чевгуз назвав догану чи пониження у посаді або званні, чи ж винесення слідчому попередження про неповну відповідність посаді. Ці та інші речі передбачені в дисциплінарному статуті.

Сподівання на обєктивність

На думку адвоката Євгенії Закревської, зміна слідчої групи, що досліджуватиме справу Ігоря Завадського, може бути викликана заявою про неправомірні дії співробітників Шевченківського райуправління у місті Києві. Адвокат раніше передавала слова музиканта про те, що після затримання його били протягом семи годин, вимагаючи написати явку з повинною. Міліція це спростовує. Правоохоронці кажуть, що не було потреби вибивати зізнання, бо вони зібрали докази, встановивши у квартирі музиканта відеокамеру.

Закревська висловила сподівання, що у слідчому управлінні Головного управління МВС України у Києві, справу Завадського розслідуватимуть більш об’єктивно. Адвокат сподівається вже у вівторок, в перший день роботи нової слідчої групи, отримати матеріали, якими обґрунтовується затримання і звинувачення її підзахисного.
Стаття 48. Обов'язки і права захисника

Захисник зобов'язаний використовувати передбачені в цьому Кодексі та в інших законодавчих актах засоби захисту з метою з'ясування обставин, які спростовують підозру чи обвинувачення, пом'якшують чи виключають кримінальну відповідальність підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого та надавати їм необхідну юридичну допомогу.

З моменту допуску до участі у справі захисник має право:

1) до першого допиту підозрюваного чи обвинуваченого мати з ним конфіденційне побачення, а після першого допиту – такі ж побачення без обмеження їх кількості та тривалості;

2) мати побачення з засудженим чи з особою, до якої застосовано примусові заходи медичного чи виховного характеру;

3) ознайомлюватися з матеріалами, якими обґрунтовується затримання підозрюваного чи обрання запобіжного заходу або пред'явлення обвинувачення, а після закінчення досудового слідства – з усіма матеріалами справи.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG