Доступність посилання

ТОП новини

Платіні похвалив Україну, а Януковича «оберігали» від незручних запитань


Президент УЄФА Мішель Платіні на відкритті аеропорту у Львові, 12 квітня 2012 року
Львів – Львів врешті має аеропорт міжнародного рівня. Новий термінал, який у четвер відкрили Президент Віктор Янукович і президент УЄФА Мішель Платіні, протягом години може пропускати 2 тисячі пасажирів і приймати всі типи літаків. У середині травня міжнародні рейси здійснюватимуться з нового терміналу. Наразі їх лише 8 щодня. Однак за сім тижнів до початку Євро-2012 Україна має вирішити ще чимало проблем до футбольного чемпіонату.

Протягом двох годин на спортивній арені, за зачиненими дверима, тривала робоча зустріч Наглядової ради УЄФА, на чолі з Мішелем Платіні. Під час короткого брифінгу президент УЄФА був стримано-компліментарним до України, зокрема Львова.
Є тільки малі деталі, які потрібно вдосконалити. Але фундаментальні речі у гарному стані
Мішелm Платіні

«Загалом все йде чудово. Це великий шанс для України й Польщі, і для УЄФА також. Більшість роботи зроблено добре. Є тільки малі деталі, які до початку чемпіонату потрібно вдосконалити так, як ми цього вимагаємо. Але фундаментальні речі у гарному стані», – сказав Мішель Платіні.

Ці малі деталі, які потрібно вдосконалити у Львові за кілька тижнів, стосуються встановлення датчиків на даху спортивної арени, облаштування території довкола стадіону, вокзальної площі, наведення ладу на автобусній станції, а найболючішим питанням залишаються ціни в українських готелях. У Львові готельні номери зросли подекуди у 5-10 разів.

«Із готелями мають бути підписані контракти, щоб ті відповідали нормам. Я не суддя і не поліцейський, тому не можу вплинути, але не припустимо з 50 євро піднімати ціну до 150. Інакше люди сюди не приїдуть», – наголосив Мішель Платіні.

Українська влада дала слово, що протягом місяця проблему з готелями буде вирішено. В іншому, разі скупий втратить двічі.
Маю велику надію, що це футбольне свято відбудеться на належному рівні
Віктор Янукович

Президент Віктор Янукович зі свого боку розкритикував ямковий ремонт доріг, назвавши його «жахіттям» і звернув увагу місцевої влади на дороги між обласними центрами, Тернополем і Луцьком. Бо в іншому випадку міжнародне летовище у Львові навряд чи зможе використати свої потужності.

«Ми гідно зустрінемо гостей, маю велику надію, що це футбольне свято відбудеться на належному рівні», – зазначив Віктор Янукович.


Президента оберігали від незручних запитань

Запитати у Президента про те, як можна змінити негативний імідж України у світі через корупцію і арешти опозиціонерів, зробити державу безпечною для туристів, Радіо Свобода не вдалось. Чотири питання від ЗМІ на брифінгу були заздалегідь підготовлені, як і зустріч із творчою інтелігенцією.

За зачиненими дверима спілкувався Віктор Янукович із представниками львівських творчих цехів. Це представники тієї львівської інтелігенції, яких постійно влада запрошує на подібні зустрічі, як діюча, так і попередня. Тим часом у переліку запрошених не побачила акторів театру Курбаса, митців численних незалежних організацій. І близько правоохоронці не підпустили до Палацу Потоцьких, де відбувалась зустріч, українського поета Ігоря Калинця. Поет каже, що лише хотів продемонструвати, що не кожна творча людина може поспілкуватись із Президентом.

Прохід через вулицю Коперника, де відбувалась зустріч, був перекритий десятками міліціонерів. Одна з жінок слізно просила принести їй із крамниці хліб, люди не могли потрапити у власні помешкання і нервово, лаючи владу і міліцію, йшли геть.

Список інтелігенції затверджувала Адміністрація Президента

Голова єврейської громади Львова «Турей Загав» Мейлах Шейхет потрапив на цю зустріч як супроводжуюча особа колишнього політв’язня Юрія Шухевича, який незрячий.

«Невідомо, як ці списки складались, просто неетично. Ми рахуємо, що Президент не може дістати повну картину спектру позиції інтелігенції Львова, коли так займатись кулуарно», – сказав у коментарі Мейлах Шейхет.

«Це питання до тих, хто ці списки складав», – зауважив Юрій Шухевич, який каже, що говорив під час зустрічі про руйнування історичної частини Львова, розкрадання коштів.

Як стало відомо Радіо Свобода з поінформованих джерел, попередній список заздалегідь складали в обласній адміністрації, а остаточно затверджували в Адміністрації Президента.

Опозиція протестувала мовчки

Це четвертий візит у Львів Віктора Януковича на посаді Президента. Ще жодного разу Президент вільно не підійшов на вулиці до львів’ян, щоб поспілкуватись.

Відтак не бачив Віктор Янукович і сьогодні мовчазний протест опозиції біля пам’ятника Шевченкові під гаслами «Ні репресіям!», «Гроші на «соціальні ініціативи» є, а де гроші чорнобильцям, афганцям та багатодітним матерям?», «Президенте, ваш голова Львівської ОДА нелегітимний!» та інші.

На цю акцію зібралися близько 400 осіб. Втім, підійти до Палацу Потоцьких їм не вдалося через щільний кордон міліції.

А ось президентський кортеж дорогою з летовища у центр міста привітали десятки представників Партії регіонів.

Читайте більше тут:
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG