Доступність посилання

ТОП новини

Писанки-рекордсмени у київському сквері


Тридцять тисяч писанок в одному сквері увійдуть до Книги рекордів України
Тридцять тисяч писанок в одному сквері увійдуть до Книги рекордів України
Катерина Недеснова

Київ – Писанки, крашанки та дряпанки з усіх регіонів України зібрали у сквері перед столичним театром імені Івана Франка. Ці обовязкові атрибути Великодня зробили учасники Всеукраїнського фестивалю писанки, здебільшого школярі. Але кожен може додати свою писанку до рукотворного «Писанкового раю».

Ідея перетворити сквер перед театром Франка у Києві на «Писанковий рай» належить активістам акції «Парад вишиванок». Вони запросили до участі усіх небайдужих.

Ми залучаємо, кого можемо: і молодих, і старих, і тих, що щось можуть вирішити
Ірина Люлька
«Ми залучаємо, кого можемо: і молодих, і старих, і тих, що щось можуть вирішити. З транспортом нам допомагає НТУ (Національний транспортний університет Ред.), КМДА дала дозвіл організовувати це у сквері та прислала людей, які охороняють територію», – розповідає один із організаторів заходу Ірина Люлька.

Волонтери прибрали сквер й обвішали дерева писанками. У планах оргкомітету – має бути по одній писанці-оберегу на кожного киянина. Кожен може прийти в сквер і повісити свою писанку, щоб на Великодень їх зібралоася рекордна кількість.

Наступного року організатори планують зробити проект соціально орієнтованим: безкоштовно розсилати зібрані писанки у дитячі будинки або ж роздавати їх ветеранам.


Хоч і бюджет маленький, але на призах не економили

У рамках «Писанкового раю» проводять кілька конкурсів: один для шкіл, а інший для всіх, хто зробив власну писанку.

За 3 найкращі писанки, які обере журі, їх автори отримають iPad 2
Анастасія Куц
«Та школа, яка надішле найбільше писанок отримає 100 кущів троянд. А за 3 найкращі писанки, які обере журі, їх автори отримають iPad 2», – розповіла піар-менеджер заходу Анастасія Куц.

Організатори кажуть, що хоч бюджет в них дуже маленький, але на призовому фонді не економили. На запитання, де ж вони взяли кошти на недешеві iPad-и, Анастасія відповіла, що фінансовою стороною питання опікується, зокрема, Олег Скрипка, а також інші відомі діячі. Це дало змогу активно піарити захід у соціальних мережах, на рекламних вуличних щитах і навіть зняти недорогий проморолик.

Це може стати хорошою традицією

Шестирічна Влада принесла до «Писанкового раю» писанку, яку зробила спеціально для фестивалю. Поки Влада вішає писанку, мама запитує доню, як вона робить писанку: «Що ти перше малюєш на яєчку? – Сонечко. – А який колір перший малюєш? – Білий. – А чим малюєш білий колір? – Воском. – А віск куди набираєш? – В писачок…»

«Писанковий рай» – не єдиний великодній проект у Києві. Києво-Печерську Лавру прикрасила величезна писанка з троянд. Великодньою ініціативою також є акція розповсюдження української писанки у соціальних мережах. Суть акції така: сфотографувати чи зняти на відео свою писанку на фоні того міста, в якому мешкає людина, та опублікувати це у соціальних мережах та блогах з поміткою «#GlobalPysanka».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG