Доступність посилання

ТОП новини
30 жовтня 2020, Київ 16:38

Рада дозволила реорганізацію «Нафтогазу» із забороною його приватизації


Верховна Рада дозволила Кабінету Міністрів реорганізовувати Національну акціонерну компанію «Нафтогаз України», однак заборонила приватизацію «Нафтогазу» та компаній, які будуть створені в результаті його реорганізації.

За відповідний закон «Про внесення змін до Закону України «Про трубопровідний транспорт» щодо реформування нафтогазового комплексу» проголосувало 242 народних депутата із 397 зареєстрованих в сесійній залі.

Автором законопроекту є депутат від фракції НУНС Юрій Кармазін.

Коли на табло з’явилися результати голосування, депутати з фракції «БЮТ-Батьківщина», які блокували трибуну, скандували «Ганьба!», «Банду геть!».

Схваленням законопроекту Верховна Рада внесла зміни до статті 7 закону про трубопровідний транспорт, заборонивши приватизацію державних підприємств і дочірніх підприємств «Нафтогазу України», які здійснюють діяльність із транспортування магістральними або розподільними трубопроводами, зберігання в підземних газосховищах, а також самого НАК. Реорганізація цих підприємств, як погодили у парламенті, буде здійснюватися за рішенням Кабміну.

Парламент також запровадив заборону на порушення справ про банкрутство державних підприємств, що здійснюють діяльність із транспортування магістральними і/або розподільними трубопроводами, зі зберігання в підземних газосховищах, а також безпосередньо щодо НАК, дочірніх і заснованих ним підприємств.

У листопаді минулого року уряд запропонував парламенту дозволити йому реорганізувати НАК «Нафтогаз України». Того ж місяця нунсівець Юрій Кармазін вніс у Раду альтернативний законопроект, який дозволяв реорганізацію НАК, але забороняв його приватизацію.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG