Доступність посилання

ТОП новини

Німецькі лікарі знову відвідали Тимошенко й обіцяють не гаяти часу


Карл Макс Айнгойпль, Харків, 13 квітня 2012 року (фото Олександра Овчинникова)
Харків – У п’ятницю німецькі медики знову відвідали Харків, щоб визначити, чи підходить клінічна лікарня Південної залізниці для шпиталізації колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. У лідера «Батьківщини» пів року тривають сильні болі в спині, лікарі кажуть про серйозні проблеми з хребтом. На прохання Юлії Тимошенко та комісії Міністерства охорони здоров’я України, до лікарні залізничників приїхали фахівці з берлінської університетської клініки «Шаріте». Два тижні тому Міністерство охорони здоров’я для лікування колишнього Прем’єр-міністра обрало п’яту Центральну клінічну лікарню Південної залізниці, як кращу за профілем надання допомоги людям, що мають проблеми зі спиною та хребтом.

Понад три години тривало спілкування німецьких лікарів із колишнім Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко. Голова правління берлінської університетської клініки «Шаріте» Карл Макс Айнгойпль обіцяє не гаяти з підготовкою висновків побаченого.

«Ми підготуємо два звіти: перший – про стан здоров’я пані Тимошенко. Звіт надішлють самій Юлії Тимошенко та лікарям міжнародної комісії. Другий звіт ми напишемо про лікарню, яку побачили – ми висловимо свою позицію. Цей звіт так само передаємо Юлії Тимошенко, а також, перед тим, як цей звіт оприлюднимо громадськості, його передамо українській владі», – розповів журналістам у п’ятницю увечері Карл Макс Айнгойпль.

Відповідаючи на запитання стосовно того, чи дозволяє нинішній стан здоров’я колишнього прем’єра брати участь у судовому процесі, берлінський лікар зауважив, що для Юлії Тимошенко неприйнятна участь в суді через хворобу.

Вона не витримає участі в судовому розгляді
Карл Макс Айнгойпль
«Ми не можемо втручатися в юридичні питання. Але з позиції медиків, я вважаю, неможлива її участь в суді, зважаючи на стан здоров’я, який ми побачили сьогодні. Вона не витримає участі в судовому розгляді», – висловив думку Карл Макс Айнгойпль.

Більше політики чи медицини?

Раіса Моісеєнко, заступник міністра охорони здоров’я України, голова комісії МОЗ з питань обстеження колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, заявила, що нинішній візит німецьких лікарів мав більш політичний характер у порівнянні з попереднім.

Раїса Моїсеєнко та Карл Макс Айнгойпль (фото Олександра Овчинникова)
Раїса Моїсеєнко та Карл Макс Айнгойпль (фото Олександра Овчинникова)
«Якщо в перший приїзд ми мали більш медичну компоненту при обговоренні діагнозу із боку німецької сторони, то сьогодні це було комплексне обговорення, яке, на жаль, носить не тільки медичну компоненту», – наголосила Раїса Моісеєнко.

Реагуючи на слова першого заступника міністра охорони здоров’я, голова правління клініки «Шаріте» Карл Макс Айнгойпль зазначив, що в них виключно медична місія.

Справа отримала світовий розголос, ми маємо зробити виважені висновки
Карл Макс Айнгойпль
«А якщо через те, що ми відмовляємося озвучувати свої висновки, ви заявляєте про політизацію питання, то ми не знаємо, яка тут може бути політика. Оскільки ця медична справа отримала такий світовий розголос, ми маємо зробити виважені висновки», – заявив берлінський медик.

Раїса Моісеєнко уникла відповіді журналістам щодо можливості участі Юлії Тимошенко в суді. «Я не брала участі в огляді Юлії Тимошенко, це можуть сказати фахівці, коли вони підбиватимуть підсумки. На сьогоднішній день офіційних думок у письмовому вигляді ми не отримали», – зауважила перший заступник міністра охорони здоров’я Раїса Моісеєнко.

В лікарні має бути не лише комфортно, там мають гарантувати ефективне лікування, – так про клінічну лікарню Південної залізниці висловився німецький лікар Карл Макс Айнгойпль. «Безумовно, це красива лікарня, але це автоматично не означає, що перевезення пані Тимошенко туди, гарантуватиму її одужання».

За словами адвоката Сергія Власенка, лідер партії «Батьківщина» погоджується на лікування лише за тих умов, якщо з нею працюватимуть незалежні українські медики.

«Юлія Тимошенко упродовж двох місяців наполягає, щоб до неї допустили незалежного українського лікаря – професора Поліщука. Але вони хочуть, щоб її лікувала пані Маісеєнко. Питання довіри до лікаря є принциповим під час лікування», – наголосив Сергій Власенко.

Він запевняє, що стан здоров’я лідера БЮТ не покращується, а погіршується, тож він домагатиметься відкладення суду у зв’язку із серйозними болями Юлії Тимошенко в спині.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG