Доступність посилання

ТОП новини

На Луганщині очікують збільшення подань трудових спорів


Луганськ – У відділенні Національної служби посередництва і примирення в Луганській області вважають, що люди, які невдоволені умовами праці або ж не отримують вчасно зарплату, використовуватимуть вибори та Євро-2012 для вирішення своїх проблем. Мовляв, можновладці оперативніше реагуватиме на всі трудові конфлікти і сприятимуть їхньому розв’язанню, аби не порушувати спокій в країні. На Луганщині ж, як і раніше, найбільш проблемною в цьому плані залишається вугільна галузь.

У відділенні Національної служби посередництва і примирення в Луганській області на сьогодні зареєстровано 5 колективних трудових спорів, і стосуються вони 15 тисяч робітників. З початку року служба вже допомогла вирішити 11 трудових конфліктів. Працівники від своїх роботодавців в основному вимагали підвищення та своєчасної виплати зарплат, а також покращення умов праці. Загалом кількість трудових спорів зменшується – це пов’язано з тим, що люди в умовах безробіття дорожать своїм робочим місцем і не хочуть вступати в конфлікт із роботодавцем, вважає начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Луганській області Ганна Мосина. Водночас, вона не виключає, що невдовзі звернень до їхньої служби побільшає, люди намагатимуться нагадати владі про себе.

«Будь-які великі події: вибори, Євро-2012, вони передбачають порядок, а якщо його трішки порушити, то питання вирішуватимуться швидше», – каже Ганна Мосина.

Зарплата в обмін на спокій під час Євро-2012

Порушниками спокою в першу чергу можуть стати гірники. На сьогодні всі трудові спори, які перебувають на контролі в обласному відділенні НСПП, пов’язані з вугільною промисловістю. Так, наприклад шахтарі тресту «Луганськшахтопроходка» вже два роки намагаються вибити з Міністерства енергетики і вугільної промисловості свої зароблені гроші. Сума боргу більше 20 мільйонів гривень, повідомив Радіо Свобода голова Луганської шахтобудівельної територіальної організації Укрвуглепрофспілки Олексій Швечиков.

Минулого року я рік вів переписку з урядовими колами
Олексій Швечиков
«Минулого року я рік вів переписку з урядовими колами. Я написав два звернення прем’єр-міністру, 630 людей підписали колективне звернення Президенту України, 130 людей підписали звернення до Карпачової в Комітет Верховної Ради з прав людини. Разів п’ять я безпосередньо звертався до міністра Бойка, але результатів жодних. Люди настільки озлоблені!» – повідомив Олексій Швечиков.

Шахтобудівники заявили: якщо профільне міністерство не виплатить гроші, вони оголосять страйк і проводитимуть акції протесту під час Євро-2012.

Найбільше проблем з банкрутами

Тим часом в обласній адміністрації звітують про скорочення загальної заборгованості із зарплати на підприємствах Луганщини.

Заборгованість зменшилася на 5 мільйонів гривень
Сергій Медведчук
«За оперативними даними, що в нас були на 30 березня, загальна заборгованість зменшилася на 5 мільйонів гривень», – розповів Радіо Свобода перший заступник начальника обласного управління праці та соцзахисту населення Сергій Медведчук.

Нині роботодавці Луганщини винні своїм працівникам близько 90 мільйонів гривень. Посадовець каже, що у березні скорочення боргу відбулося лише на підприємствах, які активно працюють. Між тим більше 50 мільйонів гривень – борги банкрутів. Ці гроші люди можуть чекати по кілька років.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG