Доступність посилання

ТОП новини

У справі Брейвіка від участі у процесі відсторонили одного з суддів


Андерс Берінґ Брейвік на засіданні у справі про масове вбивство
У справі Андерса Берінґа Брейвіка, обвинуваченого в убивстві 77 людей у липні минулого року у Норвегії, від участі у процесі відсторонено одного з суддів.

Як розповіла перед початком сьогоднішнього засідання суддя Елізабет Арнтцен, громадський суддя Томас Індребо наступного дня по вбивствах оприлюднив в інтернеті заяву, у якій назвав смертну кару єдиним прийнятним покаранням у цьому випадку.

Під час сьогоднішнього судового засідання Брейвік назвав скоєне «найбільш хитромудрим та видовищним нападом» у Європі з часів Другої світової війни і заявив, що готовий зробити це знову. Раніше він наголосив, що не визнає себе винним у злочині.

Перше судове засідання у справі про масове вбивство Брейвіком відбулося вчора. Якщо провину обвинуваченого доведуть, його засудять до 21 року за ґратами (з можливістю для суду продовжувати цей термін). Якщо визнають психічно хворим, то відправлять на примусове лікування у психіатричну лікарню на невизначений термін. Сам Брейвік раніше назвав другий варіант покарання «гіршим за смерть».

У Норвегії справи на кшталт нинішньої розглядають п’ятеро суддів – двоє фахових і троє представників громадськості, які не мають юридичної освіти.
XS
SM
MD
LG