Доступність посилання

ТОП новини
30 жовтня 2020, Київ 16:32

Нагороду ООН за свободу преси отримав азербайджанський журналіст


Організація ООН із питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) оголосила сьогодні лауреатом щорічної премії за внесок у справу свободи преси журналіста з Азербайджану Ейнуллу Фатуллаєва.

Як заявили в ЮНЕСКО з цієї нагоди, Фатуллаєв «протягом усієї своєї кар’єри незмінно і твердо виступав за свободу преси і свободу висловлення думки».

Вручення премії має відбутися 3 травня, у Всесвітній день свободи слова.

Ейнулла Фатуллаєв заснував і до свого арешту був головним редактором двох видань – російськомовного тижневика «Реальний Азербайджан» і азербайджанськомовного щоденника «Щоденний Азербайджан». Ці видання були відомі своєю опозиційністю і критикою азербайджанської влади.

Фатуллаєва арештували 2007 року і засудили в двох судових процесах, звинувативши в розпалюванні міжнаціональної ворожнечі, погрозі тероризмом, наклепі і уникненні податків. Два послідовні вироки склалися в 8 з половиною років позбавлення волі. Європейський суд із прав людини визнав, що азербайджанська держава порушила права Фатуллаєва на свободу слова і на справедливий суд, і постановив, що Азербайджан має звільнити ув’язненого журналіста.

Але 2010-го проти Фатуллаєва порушили ще одну кримінальну справу, цього разу за звинуваченням у незаконному зберіганні наркотиків просто в колонії, де він відбував ув’язнення. Журналіст заявляв, що наркотики підкинули.

Минулого року його врешті помилували. Після звільнення журналіст заснував неурядову правозахисну організацію «Громадський союз за права людини».

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG