Доступність посилання

ТОП новини

Нагороду ООН за свободу преси отримав азербайджанський журналіст


Організація ООН із питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) оголосила сьогодні лауреатом щорічної премії за внесок у справу свободи преси журналіста з Азербайджану Ейнуллу Фатуллаєва.

Як заявили в ЮНЕСКО з цієї нагоди, Фатуллаєв «протягом усієї своєї кар’єри незмінно і твердо виступав за свободу преси і свободу висловлення думки».

Вручення премії має відбутися 3 травня, у Всесвітній день свободи слова.

Ейнулла Фатуллаєв заснував і до свого арешту був головним редактором двох видань – російськомовного тижневика «Реальний Азербайджан» і азербайджанськомовного щоденника «Щоденний Азербайджан». Ці видання були відомі своєю опозиційністю і критикою азербайджанської влади.

Фатуллаєва арештували 2007 року і засудили в двох судових процесах, звинувативши в розпалюванні міжнаціональної ворожнечі, погрозі тероризмом, наклепі і уникненні податків. Два послідовні вироки склалися в 8 з половиною років позбавлення волі. Європейський суд із прав людини визнав, що азербайджанська держава порушила права Фатуллаєва на свободу слова і на справедливий суд, і постановив, що Азербайджан має звільнити ув’язненого журналіста.

Але 2010-го проти Фатуллаєва порушили ще одну кримінальну справу, цього разу за звинуваченням у незаконному зберіганні наркотиків просто в колонії, де він відбував ув’язнення. Журналіст заявляв, що наркотики підкинули.

Минулого року його врешті помилували. Після звільнення журналіст заснував неурядову правозахисну організацію «Громадський союз за права людини».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG