Доступність посилання

ТОП новини

100 добрих справ до 100-річчя Пласту


Катерина Недеснова

Київ – Український Пласт відзначає сторіччя від створення організації. Наразі нараховується шість тисяч пластунів, яких виховують у повазі до батьківщини та на засадах християнської моралі. Головне завдання пластуна – зробити бодай одну добру справу в день.

До свого сторіччя українські пластуни підготували 100 добрих справ і 100 важливих заходів.

Як український аналог скаутського руху, Пласт займається вихованням й навчанням молоді через гру та працю, своєрідну систему самоорганізації, пізнання природи і життя серед неї. Пластуни плекають самоврядування, відповідальність та організовують різноманітні за тематикою табори. Впродовж року організація проводить понад 100 мандрівок і рейдів, у яких юні скаути закріплюють здобуті під час занять знання і уміння.

Ярослав Юрчишин, член Крайової Пластової ради, наголошує, що український скаутський руху від самого початку позиціонував себе як міжнародний і сьогодні є членом Всесвітнього скаутського руху.

«Тут ми можемо дати фору нашим старшим друзям. Скільки нас там інтегрують в різні міжнародні структури, а діти вже туди інтегровані. І це не може не радувати», – сказав Юрчишин.

Найстарші пластуни пам’ятають присягу 1912 року

Заснована у 1911 році, організація вважає своєю офіційною датою утворення 12 квітня 1912 року – день, коли у Львові була складена перша присяга на вірність Богові та Україні під проводом одного із засновників Пласту – Олександра Тисовського. В Україні і діаспорі лишилося кілька найстарших пластунів, які пам’ятають першу присягу.

Через сто років, у цей день у рамках акції «100 заходів до 100-річчя» в Івано-Франківську відкрили перший у світі пам’ятник «Пластунам, що не зламали своїх присяг». Ще одним проектом, приуроченим до пам’ятної дати стали «100 добрих справ» – пластуни по всій Україні чинять невеличкі добрі справи, які роблять життя кращим.

Дмитро Колесник
Дмитро Колесник
Про решту заходів розповів виконавчий директор Пласту Дмитро Колесник: «21 квітня у Киві відбудеться відзначення дня Першої пластової скаутської присяги. Після того учасники візьмуть участь в історичному квесті по Києву. Через тиждень День пластової присяги відбудеться у Львові, 28-29 квітня. Найбільший захід, який цього року ми плануємо, – це ювілейна міжкрайова пластова зустріч. Вона відбуватиметься у серпні».

Підтримка, якої потребує Пласт

До ювілею Пласту Верховна Рада України ухвалила постанову «Про відзначення 100-річчя українського скаутського руху», але більшість заходів організовано за кошти самих пластунів і волонтерів. Дмитро Колесник зауважив, що вони не орієнтуються на державне фінансування, але раді й такій підтримці.

Про те, яка ж підтримка необхідна українським скаутам розповіла політик, мати двох пластунів Леся Оробець. «Пласту, як і будь-якій іншій волонтерській організації, яка претендує на життя, потрібна підтримка, – наголошує вона. – В першу чергу, підтримка батьків, громади, церков. Для пластуна не стоїть задача влитись в дружні ряди державної системи. Через це Пласт і пережив багато схожих організацій. Тому що не стоїть задача стати гвинтиком в системі, а стоїть задача змінити систему, взяти на себе відповідальність, врешті-решт, принести зміни».

Сьогодні Пласт налічує 121 осередок у 22 областях України. Найактивніші з них діють у Львівській, Тернопільській, Волинській, Донецькій областях та у місті Києві. Рух об’єднав уже понад шість тисяч пластунів різного віку – від наймолодших 6-річних до найстарших пластунів-сеньйорів, які допомагають у виховній роботі. Пласт активно співпрацює з органами державної влади та громадськими організаціями, ведеться співпраця з церквою. Головним партнером протягом останніх років є Благодійний фонд Богдана Гаврилишина.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG