Доступність посилання

ТОП новини

В Одесі на «Привозі» можна придбати навіть ... «Привоз»


«Там – беззаконня і це можна довести. Так само як і на ринку «Північному», який залишили тим злодіям та шахраям»
Одеса – Прокуратура Одеської області цього тижня порушила кримінальну справу за фактами незаконних оборудок, котрі призвели до того, що одесити, фактично, втратили ринок «Привоз» – найзнаменитіший, найбільший та найстаріший із нині існуючих. В офіційному повідомленні прес-служби прокуратури йдеться про те, що впродовж кількох років чиновники Одеської міськради та кількох приватних товариств незаконно вилучили із власності громади торговельні корпуси ринку «Привоз» вартістю 127 мільйонів гривень.

Для одеситів «Привоз» – це не лише місце, де можна купити все, що існує в природі і навіть трішки більше, але й одна з візитівок рідного міста, точка, котру, буквально, не має права оминути жоден приїжджий. Адже саме тут можна надибати не лише на свіжі овочі чи рибу, але й вже, либонь, рештки тієї простонародної одеської субкультури, котра надихала не одне покоління митців.

Саме популярність «Привозу» серед городян дає підстави підозрювати, що за наведення ладу тут взялися, щоб здобути їхню прихильність перед виборами. Принаймні, такої думки дотримується позафракційний депутат Одеської міськради Сергій Бовбалан.

«Якісь кричущі резонансні випадки – раптом влада реагує на них з точки зору закону, – каже він. – А ось «Привоз» – один із яскравих таких моментів. Можливо, тут є й легкий штрих у вигляді Молицького, котрий має репутацію законника».

Проблемами «Привозу» обласна прокуратура почала перейматися ще задовго до виборів і до того, як її очолив Степан Молицький. Наприкінці 2010-го обласна прокуратура оскаржила рішення господарчого суду Одеської області, за яким за ТОВ «Торговий центр «Привоз» визнано право власності на будівлю торгового комплексу «Ринок «Привоз», котра раніше перебувала у комунальній власності.

18 відсотків мало? Прокурор додасть...

Нині боротьба за майно громади перейшла вже, фактично, у кримінальну площину. Слідчі прокуратури провели обшуки та наклали арешт на земельну ділянку у 4 з половиною гектари, котра вже, фактично перебуває у руках приватної структури торговий центр «Привоз».

Витоки оборудки сягають 2006 року, коли комунальне підприємство «Привоз» підписало інвестиційну угоду з ТОВ «Торговий центр «Привоз», спеціально створеним для інвестування і реконструкції. Це відбувалося за каденції попередника та опонента нинішнього мера Едуарда Гурвіца.

Чинний же міський голова Олексій Костусєв у цій ситуації був причетним лише до укладання мирової угоди зі ще однією спеціально створеною структурою на ім’я «Фреш Експорт ЛТД». За цією угодою місто отримало 18% у статутному капіталі цієї керуючої компанії. Обласна прокуратура вважає, що з огляду на останні події місто може переглянути ці умови на свою користь

«Наразі можливі підстави для оскарження ухвали суду щодо затвердження мирової угоди між Одеською міською радою та двома господарськими товариствами вивчаються», – зазначає прес-секретар прокурора Одеської області Олена Абрамова.

Тим часом одеський міський голова Олексій Костусєв не бачить сенсу у нових судових баталіях за майно громади.

«Можна, звісно, як Дон Кіхот на млин кидатися зі списом, можна вести судову тяганину, котра, як знають юристи, все одно нічим не закінчиться. Я ж вважаю, що краще реальних 18%, ніж нічого. Я залишаюся при своїй думці, а далі, коли прокуратура розплющить нам очі на якісь речі, котрих ми, може, не побачили, будемо вдячні за те, що вони нам підкажуть», – зауважив Костусєв.

Беззаконня не має бути фатальним

Песимізм мера не поділяє депутат міськради Сергій Бовбалан, котрий вже тривалий час переймається проблемами одеських ринків.

«Звісна річ, що перспектива є, тому що там – беззаконня і це можна довести, – каже Бовбалан. – Так само як і на ринку «Північному», який чомусь залишили тим злодіям та шахраям, які, по-суті, вкрали міський ринок. Так само можна вчинити і з Привозом, так само сьогодні постає питання і про «Успіх» і про ринок «Острів» – ось вони вийшли сьогодні і протестують».

Учорашню сесію міськради і справді пікетували працівники ринку «Острів». Тисячі людей, чия доля залежить від роботи на понад 50 одеських ринках, вже роками є осередком соціального напруження. Вони проводять не лише пікети та демонстрації, але й перекривають рух на пожвавлених магістралях. Вимагають цивілізованих умов господарювання на ринках і в більшості випадків вважають, що запорукою нормального ладу там має стати комунальна власність.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG