Доступність посилання

ТОП новини

Європейці радять розвивати в Україні екотуризм


Херсон ­– Два дні поспіль у Херсоні на ІІ Міжнародному туристичному форумі обговорювали перспективи розвитку екотуризму в країнах Чорноморського басейну. Українські фахівці переймали досвід від колег із Болгарії, Естонії, Литви, Польщі, Словаччини та інших країн.

Південні регіони України, особливо прилеглі до Чорного моря, є дуже перспективними у плані розвитку туризму. Однак якість відпочинку в Україні поки істотно програє у порівнянні з іншими країнами Чорноморського регіону.

Хоча, зокрема, Херсонська область може бути ефективним майданчиком для залучення іноземних інвестицій у галузі екотуризму. Таку думку висловив на ІІ Міжнародному туристичному форумі перший заступник голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Микола Стеблицький. Цьому, на його думку, сприяють як природа регіону, так і інвестиційна політика.
10 індустріальних парків буде створено у рамках національного проекту «Індустріальні парки України
Микола Стеблицький

«Ухвалено Податковий Кодекс, змінено Закон «Про інвестиційну діяльність», створено умови для підготовки та реалізації інвестиційних проектів за принципом «єдиного вікна». 10 індустріальних парків буде створено у рамках національного проекту «Індустріальні парки України». Його реалізація дозволить впродовж 3-5 років виділити близько 300 тисяч додаткових робочих місць, залучити близько 7 мільярдів гривень інвестицій», – зазначає Микола Стеблицький.

Українському екотуризму потрібні дороги і гроші

У минулорічний курортний сезон Херсонську область відвідав понад один мільйон туристів. Наразі екотуризм – один із пріоритетних напрямків у розвитку Херсонщини, запевняє голова Херсонської обласної державної адміністрації Микола Костяк.
Ми закликаємо людей, які мають ідеї та амбітні проекти у галузі туризму зробити свій внесок в розбудову Херсонської області
Микола Костяк

«Часи коли кожен учасник туристичного ринку змушений був думати сам за себе залишились в минулому. Ми закликаємо людей, які мають ідеї та амбітні проекти у галузі туризму зробити свій внесок в розбудову Херсонської області. Нас цікавлять ідеї нового для регіону ментального типу, які відображатимуть упевненість у власних задумах, відповідальність за свої дії та активність у діяльності», – наголошує Микола Костяк.

Натомість, європейські фахівці на форумі говорили про те, що розвиток екотуризму потребує не так великих інвестицій, як правильного ставлення держави до цього напрямку. Потрібні якісні дороги, розвинена інфраструктура, реклама та пільги для малого і середнього туристичного бізнесу, також краща державна туристична політика.
Потрібні певні пільги – звільнення від податків принаймні на 5 років
Рімантас Шєгжда

«В першу чергу потрібні дороги, треба якось доїхати. Ці об’єкти повинні бути неподалік великих міст. Тоді вони більш успішні. Повинна бути хороша реклама. Потрібні певні пільги – звільнення від податків принаймні на 5 років. Це стимулюватиме створення таких об’єктів та інвестування в них грошей», – вважає комерційний аташе посольства Литви в Україні Рімантас Шєгжда.

Екотуризм – один із напрямків туризму Литви, який функціонує тут уже п’ять років. Наразі діє понад 600 литовських екотуристичних об’єктів, які користуються чималим попитом у туристів. За словами Рімантаса Шєгжди, фінансову підтримку такому туризму надає держава, Євросоюз та місцеві інвестори.

За статистикою, екотуризму щороку надають перевагу близько 20 відсотків усіх туристів у світі. Це жителі переважно розвинених країн.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG