Доступність посилання

ТОП новини

Гроші Європи на український туризм


Регіональна організація «Центральноєвропейська ініціатива» виділить кошти на розвиток туризму в Україні
Київ – Регіональна організація «Центральноєвропейська ініціатива»
виділить кошти на розвиток туризму в Україні. Про це заявила в четвер голова Державного агентства України з туризму та курортів Олена Шаповалова. Куди можуть піти ці кошти і як Україні розвивати туристичну галузь, обговорювали на форумі «Раціональне використання туристичних ресурсів», що відбувся в рамках головування України в Центральноєвропейській ініціативі.

Внесок туристичної галузі до внутрішнього валового продукту європейських країн становить від 5 до 10 відсотків . В Україні ж немає навіть методик, за допомогою яких можна було б підрахувати цю цифру, говорить голова державного Агентства України з туризму та курортів Олена Шаповалова.

«Нацбанк дає приблизний підрахунок: близько одного відсотка, але базуються ці дані, наприклад, на інформації з інтернету! Тож вони потребують уточнень. Центральноєвропейська ініціатива має виділити гроші, зокрема, і на це. В Польщі туризм дає 5% від ВВП, в Угорщині, Словенії – доходить до 7%. На Канарських островах цей показник досягає 30%. Звичайно, це острови вічної весни, але й Україна має всі шанси підвищити роль туризму в економіці», – каже вона.

Використання коштів Центральноєвропейської ініціативи

Чемпіонат Євро-2012 буде великим поштовхом для подальшого розвитку туризму в Україні, впевнений міністр економіки республіки Македонія Вальон Сарачині. І, побувавши в Україні вперше, гості приїжджатимуть ще. Водночас невдовзі Україна зможе використовувати гроші Центральноєвропейської ініціативи. І якраз вони зможуть вивести її в лідери серед туристичних країн Європи.

«Щоб розвивати туризм, який має великий потенціал для розвитку економіки, уряд України має сфокусуватися на ньому. Україна повинна почати використовувати модель «державно-приватного партнерства». Крім того, почати використовувати гроші з європейських фондів. Однак це мають бути виключно ефективні схеми використання коштів. Тоді з їхньою допомогою можна буде розвивати різні види туризму – альтернативний, агро-, екотуризм», – зазначив Сарачині.

За словами представників Центральноєвропейської ініціативи, кошти організації будуть спрямовані на модернізацію українського законодавства в туристичній галузі та на освітні програми.

Державно-приватне партнерство

Однак, як говорить заступник голови Всеукраїнської асоціації туроператорів Олег Пікерський, гроші слід скерувати на розвиток давно вже традиційної для європейських країн моделі «державно-приватного партнерства». Адже зараз, за словами експерта, держава сферою туризму практично не цікавиться.

«Туристичний бізнес зараз на периферії державних інтересів. Дуже важко назвати приклади державно-приватного партнерства в Україні. А туризм практично ж весь у приватних руках, – каже Олег Пікерський. – Інтерес держави має виявлятися якраз у стимулюванні малого та середнього підприємництва в цій сфері. Тоді хороша інфраструктура доєднається до чудових українських краєвидів, які створила природа».

Державні інвестиції в підготовку України до проведення чемпіонату Євро-2012 вже становлять близько 20 мільярдів гривень. У Держагентстві з туризму та курортів очікують, що під час чемпіонату до України приїде більше туристів, ніж за весь 2010 рік. Це, за словами чиновників, серйозно поповнить український бюджет.
  • Зображення 16x9

    Марічка Набока

    У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка. У 2010-му отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Маю публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі «Ера». На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG