Доступність посилання

ТОП новини

Як оцінюють український інтелект?


Катерина Недеснова

Київ – Понад тисячу учасників пройшли цього року Всеукраїнський молодіжний конкурс «Новітній інтелект України». Головний приз – 8 тисяч гривень за найкращий есей отримав студент із Києва. Молоді інтелектуали запропонували Фонду «Україна 3000» змінити правила конкурсу.

Шостий конкурс «Новітній інтелект України» розглянув понад тисячу творчих робіт, соціальних та бізнес-проектів – у 4-х номінаціях. Півроку конкурсна комісія займалась перевіркою і оцінюванням робіт, оскільки за словами голови конкурсної комісії Олександра Олійника – роботи «були неординарними й навіть суперечливими».

20 квітня у столичному Будинку вчителя переможці отримали від 2 до 3 тисяч гривень, в залежності від місця. Головний приз, у розмірі 8 тисяч гривень отримав студент Київського національного університету Василь Хом’як за роботу «Прогнозування валютних криз в Україні».
​Нагороджували юних інтелектуалів представники благодійного фонду «Україна 3000» – Катерина Ющенко та Олександр Максимчук.

Член Наглядової ради Сергій Фоменко, більше відомий як фронтмен гурту «Мандри» – Фома, вважає що «на такому рівні не проводився ще жоден конкурс і це є проривом для України».

«Це добрий стимул для того, щоб не ржавіти. Важливо бачити, що те, що ти думаєш, те, що ти працюєш над чимось і маєш якісь ідеї, комусь цікаво. Можливо, з цього буде практична допомога. Я в цьому розумінні бачу збереження інтелектуальної власності і розповсюдження, що є дуже благородною і корисною справою», – сказав Фома.

Для підтримки інтелектуальних прагнень молоді краще не роздавати гроші у вигляді премій, а накопичувати їх для спеціальних грантів. Таку думку висловили деякі конкурсанти і порадили організаторам змінити правила конкурсу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG