Доступність посилання

ТОП новини

Nabucco: угорська MOL іще не виходить із проекту


У правлінні планованого газогону Nabucco заявили сьогодні, що не мають ніяких даних про вихід угорської нафтогазової компанії MOL із цього проекту.

Раніше сьогодні угорська сторона висловила сумнів у своїй участі в проекті, що деякі засоби інформації інтерпретували як вихід із нього.

Зокрема, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, перебуваючи у Брюсселі, що Nabucco «зазнає труднощів».

А сама найбільша угорська нафтогазова компанія MOL заявила, що у проекті досі «лишається багато невизначеності, яку важко ігнорувати», але не дала знати прямо, чи далі бере участь у ньому, чи виходить із планованого будівництва.

Nabucco – проект газопроводу, який, за планом, мав би постачати газ із Туркменистану й Азербайджану у країни ЄС в обхід Росії й України. Підготовка проекту триває з 2002 року, будівництво мало б початися у 2011 році, однак представники Nabucco, ініціатором якого є керівництво ЄС, досі не підписали жодної угоди з жодною з потенційних країн-постачальників.

Тим часом втілення «суперника» Nabucco – російського проекту «Південний потік», який проходитиме з Росії дном Чорного моря у Болгарію, а далі у західні країни ЄС, – за планом, має розпочатися вже наприкінці цього року.
XS
SM
MD
LG