Доступність посилання

ТОП новини

Військова влада Єгипту схвалює закон проти урядовців Мубарака


Владна в Єгипті Вища рада Збройних сил, як повідомили сьогодні державні засоби інформації, схвалила закон, що має на меті заборонити кандидувати на президента чільним урядовцям влади колишнього голови держави Хосні Мубарака.

Наразі не відомо, коли закон набуде чинності і чи встигне він таким чином заблокувати кандидатуру Ахмеда Шафіка, який був призначений на прем’єр-міністра в останні дні перебування Хосні Мубарака при владі.

Ахмеда Шафіка критикує і ісламістська, і ліберальна опозиція до нинішньої військової влади – вважають, що він має підтримку військових і в разі перемоги знову згорне здобутки народного повстання, яке змусило Хосні Мубарака до відставки.

Вища виборча комісія Єгипту має оприлюднити офіційний остаточний список кандидатів на президента післязавтра, в день початку виборчої кампанії. Минулого тижня вона вже вилучила з переліку претендентів на кандидування десять осіб, серед них колишнього керівника розвідки і держбезпеки Омара Сулеймана.

Вибори президента Єгипту, перші після скинення Хосні Мубарака понад рік тому, мають відбутися 23–24 травня; у разі необхідності другий тур передбачений на 16–17 червня.
XS
SM
MD
LG