Доступність посилання

ТОП новини

Слідчі, які порушили справи проти харківських чорнобильців, отримали догани і зауваження


Слідчі, які ухвалили рішення про порушення кримінальних справ проти активістів-чорнобільців Харкова, а також про їхній примусовий привід на допит до Головного слідчого управління, отримали зауваження і догани, повідомив представник обласної прокуратури під час засідання Київського райсуду Харкова у справі ліквідатора Петра Прокопенка, який оскаржував свій примусовий привід до міліції.

Як розповів Радіо Свобода голова Всеукраїнського об’єднання ветеранів Чорнобиля Володимир Проскурін, суд визнав примусовий привід чорнобильця і дії слідчих незаконними.

«На засіданні Київського райсуду Харкова прокурор заявив, що один зі слідчих уже покараний у вигляді зауваження, начальник слідчого відділу отримав догану, натомість ще одна слідча, яка й виносила постанову про примусовий привід активістів, залишилася непокараною… Представник прокуратури заявив, що у неї вже є якесь стягнення, і тому, хоча вона і заслуговує на покарання, ухвалено рішення її не карати», – сказав Проскурін.

Раніше харківська прокуратура поновила перевірки дій слідчих щодо чорнобильців. Це сталося після того, як наприкінці лютого ліквідатори прийшли з пікетом під стіни відомства з вимогою притягти слідчих до відповідальності за незаконне порушення кримінальних справ проти п’ятьох їхніх активістів. До того суд уже визнав порушення справ неправомірним і ухвалив рішення закрити їх.

У грудні минулого року слідче управління харківської міліції порушило проти активістів чорнобильського руху у Харкові кримінальні справи за фактом підробки документів з метою отримання чорнобильських пенсій.
XS
SM
MD
LG