Доступність посилання

ТОП новини

Флеш-моб в Осло: десятки тисяч співають на вулицях пісню про мир


Близько 40 тисяч людей зібралися в центрі Осло, щоб разом заспівати пісню миру, 26 квітня 2012 року
Близько 40 тисяч людей зібралися в центрі Осло, щоб разом заспівати пісню миру, 26 квітня 2012 року
Десятки тисяч людей зібралися в Осло в четвер, щоб заспівати пісню про мир і єдність «Діти веселки» – норвезьку версію композиції My Rainbow Race американського фолк-музиканта Піта Сіґера. Цю пісню ненавидить Андерс Брейвік – ультраправий екстреміст, обвинувачений у вбивстві 77 людей у липні минулого року. Нинішній флеш-моб є акцією незгоди з анти-іммігрантськими поглядами Брейвіка. У п’ятницю під час суду над ним Брейвік назвав пісню прикладом «марксистського промивання мізків».

Сьогодні в Осло – дев’ятий день слухань у справі Андерса Брейвіка. Свідчення дає один з потерпілих при вибуху в урядовому кварталі норвезької столиці – поранення, які отримав Гаральд Фоскер, вимагали хірургічного втручання.

Загалом від вибуху в Осло потерпіли 209 осіб, вісім загинули. Брейвік, який після цього застрелив ще 69 осіб на острові Утойя, взяв на себе відповідальність за напади, проте не визнав себе ані винним, ані божевільним.

Суд, серед іншого, має вирішити, який висновок він визнає за дійсний і, відповідно, чи осудний узагалі Брейвік. Якщо його визнають осудним, його засудять на термін до 21 року за ґратами (з можливістю для суду продовжувати цей термін). Якщо його визнають психічно хворим, то відправлять на примусове лікування у психіатричну лікарню на невизначений термін. Сам Брейвік раніше назвав другий варіант покарання «гіршим за смерть».
XS
SM
MD
LG