Доступність посилання

ТОП новини

Пан Ґі Мун закликав надати щедру підтримку чорнобильським регіонам


Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун
Відзначаючи 26-ту річницю аварії на Чорнобильській атомній електростанції, Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун закликав міжнародне співтовариство надати щедру підтримку чорнобильським регіонам, оскільки вони продовжують свої зусилля з відновлення і нормалізації обстановки.

Рік тому Пан Ґі Мун став першим Генеральним секретарем Організації Об’єднаних Націй, який відвідав Чорнобильську АЕС.

«У зв’язку з цим, ми згадуємо сотні рятувальників, які ризикували своїм життям у боротьбі з наслідками аварії, більш ніж 330 000 людей, які були евакуйовані з прилеглих районів без особливої надії на повернення; тисячі дітей, які пізніше захворіли на рак щитовидної залози, а також шість мільйонів людей, котрі все ще живуть в постраждалих районах Білорусі, Росії та України», – йдеться в заяві, розповсюдженій прес-службою Генерального секретаря.

Пан Ґі Мун розповів про зусилля ООН з відродження постраждалих територій і заявив, що, незважаючи на заходи, наслідки Чорнобиля будуть відчуватися в далекому майбутньому.

Після того, як він відвідав Чорнобильську АЕС в квітні минулого року, Пан Ґі Мун наголосив на необхідності подолання уявлень про те, що постраждалий регіон в трьох країнах «отруєний назавжди», і закликав почати «новий розділ, з нове розуміння».

«Наука показує, що нормальне життя цілком можливе для більшості людей, що живуть в районі, постраждалому від аварії на Чорнобильській АЕС», додав він.

«Те, чого ці райони найбільше потребують для відновлення та розвитку – це нові робочі місця, нові інвестиції, відновлення почуття спільності», – мовиться в заяві Генерального секретаря ООН. «Як ми віддаємо шану минулому, ми також повинні підвести підсумки і заглянути в майбутнє», – додав він.
XS
SM
MD
LG