Доступність посилання

ТОП новини

«Свободівці» ігнорують 1 травня у Львові


День перемоги у Львові, 9 травня 2011 року
Львів – 1 і 9 травня Львів традиційно опиняється у центрі уваги. Торік події 9 травня закінчились кримінальними справами і навіть пострілом. Правоохоронці сьогодні працюють у посиленому режимі і обіцяють, що не допустять жодних провокацій.

Об 11 годині львівські комуністи зберуться на мітинг біля монумента слави, щоб відзначити міжнародний день солідарності трудящих. З року в рік цей захід триває не більше півгодини і збирає менше сотні людей.

Керівник правоохоронних органів Львівщини Олександр Рудяк запевнив, що міліція має достатню кількість особового складу, щоб 1 і 9 травня пройшли у місті спокійно. Тому, очевидно, що міліціонерів сьогодні буде у кілька разів більше, ніж самих учасників акції.

Комуністи прийдуть зі своїми партійними прапорами, незважаючи на увалу депутатів Львівської міськради про заборону використовувати у Львові комуністичну і нацистську символіку. Прокуратура пояснила, що міська рада порушила своєю ухвалою чинне законодавство. Таку ухвалу депутатів минулого року прокуратура оскаржила у суді і депутатське рішення було визнане незаконним.

Представники ВО «Свобода» сьогодні не планують ніяких заходів у Львові, про це повідомила Радіо Свобода керівник обласного осередку цього політичного об’єднання Ірина Сех.

Більше 70% львів’ян не вважають 1 травня святом

Тим часом, львівська молодь організовує «пародію-хеппенінг» на різноманітні демонстрації, так звану, «монстрацію». Головна умова участі у дійстві – намалювати чи написати веселий, абсурдний, словом, найбезглуздіший транспарант і пройтись з ним містом. Це захід дотепів і гумору, розповів Радіо Свобода один з організаторів акції Назар Матківський.

«Ми пройдемось з плакатами і будемо сміятись зі змісту. Я не розумію суті цього свята, 1 травня. Тривають дискусїі про антирадянськість і радянськість. Але вже давно за чим там вже плакати», – каже молодий активіст.

П’ять років тому львів’яни знайшли альтернативу 1 травню – День батяра, який проходить під гаслом «Батяри всіх країн єднайтесь» і на якому не бракує доброго львівського гумору та музики. За соціологічними дослідженнями, понад 70% львів’ян 1 травня взагалі не вважають святом і кожен ці вихідні проводить на свій розсуд.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG