Доступність посилання

ТОП новини

Клінтон закликала китайську владу дотримуватися прав людини


Гілларі Клінтон у Пекіні
Державний секретар США Гілларі Клінтон закликала владу Китаю гарантувати права людини у країні. Про це вона заявила у Пекіні, де перебуває з візитом.

Держсекретар також наголосила, що у США сподіваються, що Китай допоможе вплинути на Північну Корею й Іран, яких підозрюють у створенні ядерної зброї, а також на Сирію, де вже понад рік триває протистояння влади й опозиції. Водночас у своєму виступі президент Китаю Ху Цзіньтао наголосив, що США і Китай мають поважати одне одного, навіть якщо не можуть дійти згоди у якихось питаннях.

У своєму виступі у Пекіні Гілларі Клінтон не згадала про китайського правозахисника Ченя Ґуанчена, який втік з-під домашнього арешту і протягом певного часу переховувався у посольстві США у китайській столиці.

Нині він просить США про політичний притулок для себе і членів своєї родини. Напередодні Чень Ґуанчен заявив, що американські дипломати повідомили йому, начебто китайська влада погрожувала вбити членів його родини, якщо він не залишить територію американського диппредставництва.

У Вашингтоні цю інформацію спростовують. Представник Держдепартаменту США Марк Тонер наголосив, що «ніхто з представників американської влади ніколи не говорив про загрози для життя родини Ченя Ґуанчена».
XS
SM
MD
LG