Доступність посилання

ТОП новини

Світові держави вимагають доступу до ядерних об’єктів Ірану


П’ять постійних членів Ради безпеки ООН посилили сьогодні тиск на Іран із приводу його суперечливої ядерної програми, що викликає занепокоєння у світі.

США, Франція, Росія, Китай і Велика Британія у спільній заяві закликали Тегеран піти на конкретні кроки до взаємно прийнятного рішення, яке зняло б це занепокоєння. Для цього, вважають автори заяви, Іран має негайно надати доступ інспекторам Міжнародного агентства з атомної енергії доступ до «відповідних об’єктів та інформації», що стосуються ядерної програми.

Іран у середині квітня поновив переговори з цими п’ятьма державами і Німеччиною щодо ядерної програми після більш як річної перерви. Наступне коло переговорів має відбутися 23 травня. Тегеран висловлював сподівання на «успіх» цього кола переговорів і на те, що на них вдасться домогтися зупинення накладених на нього санкцій.

Іран заперечує підозри світової спільноти, що намагається здобути ядерну зброю під прикриттям мирної ядерної програми, але досі не надав доказів її суто мирного характеру.
XS
SM
MD
LG