Доступність посилання

ТОП новини

У Франції обирають президента


У Франції в неділю відбувається друге коло виборів президента.

За опитуваннями, перед веде опозиційний кандидат від лівоцентристської Соціалістичної партії Франсуа Олланд, який у першому колі 22 квітня випередив чинного президента Ніколя Саркозі приблизно на 500 тисяч голосів.

Нинішній президент, який кандидує на другий термін від своєї правоцентристської консервативної партії «Союз за народний рух», останніми днями перед другим колом скоротив розрив. За словами аналітиків, висока явка виборців буде йому на користь.

Виборча кампанія точилася навколо питань безробіття, імміграції і економічного майбутнього Франції, де нині не мають праці близько 10 відсотків населення – найбільше за останні 12 років.

У п’ятницю в своєму останньому передвиборному виступі Саркозі застеріг, що перемога соціаліста може загнати Францію, другу найбільшу економіку зони євро, у спіраль входження в бюджетний дефіцит і державні борги на кшталт Греції. Олланд, зі свого боку, пообіцяв збільшити бюджетні витрати і підвищити податки, зокрема, для багатих до 75 відсотків.

На перші попередні результати очікують уже в неділю ж під вечір. У разі перемоги Олланда він стане першим соціалістом на чолі Франції після закінчення терміну Франсуа Міттерана 1995 року.
XS
SM
MD
LG