Доступність посилання

ТОП новини

Євро-2012: МВС готується психологічно...


Київ – Напередодні Євро-2012 українські та польські правоохоронці взяли участь у спеціальних навчаннях, які проведено під контролем УЄФА та поліції з Австрії, Німеччини та Швейцарії. Ці країни у різний час приймали чемпіонати Європи та світу з футболу, тож їхні правоохоронці мають відповідні досвід і навички. Україна також використовує власний та європейський досвід психологічної підготовки тих, від кого залежить безпека на стадіонах, на вулицях міст, котрі приймають Євро. А відповідну методику розробили фахівці Донецького юридичного інституту. Про це Радіо Свобода розповідає директор Інституту Віктор Бесчастний.

– Ми готували, наприклад, стюардів донецького стадіону «Донбас-арена» на базі інституту. Ми надавали допомогу МВС. Взагалі, наші психологи кожного дня, коли у Донецьку проходять футбольні матчі, знаходяться на трибуні і спостерігають за діями поліцейських (міліціонерів) та стюардів, які перебувають довкола поля та за його межами. А вже після цього наші фахівці виробляють рекомендації, які використовують внутрішня безпека та стюарди спортивного клубу, стадіону. І такі тренінги на тему «Футбол і безпека» на сьогоднішній день існують і проводяться на базі інституту.

– Пане Бесчастний, психологічна підготовка правоохоронців перед спортивними змаганнями рівня Євро-2012 – давно не новинка для європейського футболу. До того ж, поліцейські у країнах ЄС обов’язково проходять спеціальні психологічні тренінги перед тим, як виходити патрулювати вулиці та спортивні об’єкти під час турнірів. Як кажуть фахівці МВС, для України це ще нова технологія, і її розробили Ви та Ваші колеги. Чи можете детальніше розповісти про цю роботу?
Ми вивчаємо психологію людини у надзвичайних обставинах, можливі дії правоохоронців у таких ситуаціях

– По-перше, це нова форма, специфіка та вміння спілкуватися і вміння працювати як із практикуючими співробітниками, так і при підготовці курсантів. Ми вивчаємо психологію людини у надзвичайних обставинах, можливі дії правоохоронців у таких ситуаціях. По-друге, наші тренінги вирішують питання не тільки за рахунок семінарських або ж лекційних занять, а через залучення рольових ігор, відтворення окремих ситуацій, наприклад, що робитимуть стюарди, якщо під час матчу Євро-2012 уболівальники влаштують бійку просто на трибуні, тощо. І я нині хочу сказати, що це дає позитивний результат. Ми створили науково-дослідний центр психо-тренінгових технологій. У Донецькому юридичному інституті Центр існує з серпня 2003 року.

– Оскільки Ви самі кажете, що це новий для України напрям і нова форма підготовки фахівців, то чи використовуєте західний досвід? Хто із західних колег Вам допомагає?
Найголовніше – це вміння спілкуватися з населенням

– Це – кращі, провідні психологи поліції Баварії (ФРН). Вони тричі на рік до нас приїжджають зі своїми тренінгами, це тренінги високого рівня. А вже завдяки їм ми потім самостійно можемо проводити завдання на стресо-стійкість, комунікації, питання кар’єрного росту. Ці питання насправді необхідні на сьогодні для того, щоб ми мали перспективу кадрового забезпечення, наприклад. Дивіться, в яких умовах працює співробітник МВС, він має бути готовий до різних ситуацій і вміти працювати у складних, небезпечних обставинах. А найголовніше, що ці тренінги нам нині дають, – це вміння спілкуватися з населенням. Населення Баварії, наприклад, у поліції бачить захисника. Я думаю, що і ми дуже багато у цьому напрямку можемо зробити. Але я би хотів, щоб наш Центр був не єдиним в Україні, а щоби був у всіх навчальних закладах МВС, і щоб отримані там знання більш ефективно використовували у практичних підрозділах.

Читайте більше тут:

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG