Доступність посилання

ТОП новини

Президент Польщі просить Януковича «знайти вихід» із Тимошенко


Президент Польщі Броніслав Коморовський закликав сьогодні Президента України Віктора Януковича «знайти вихід, який уможливив би поступ» у справі колишнього Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, повідомила прес-служба голови польської держави.

За повідомленням, про це йшлося в їхній телефонній розмові, коли Янукович повідомляв Коморовському про перенесення на пізніший термін саміту президентів країн Центральної Європи, запланованого було на 11–12 травня в Ялті.

Як мовиться в повідомленні, завтра Коморовський виступить із закликом внести зміни в законодавство України, які б унеможливили кримінальне переслідування за політичну діяльність. Із цим закликом президент Польщі мав намір виступити на саміті в Ялті.

Наприкінці минулого тижня він заявляв, що саміт у Ялті може бути шансом підтвердити прагнення України інтегруватися з західним світом і може бути місцем, щоб висловити побоювання, чи не загрожує Україні «східна інтеграція».

Він заявив тоді, що закличе владу України ліквідувати те, що, на його переконання, є джерелом нинішніх проблем і лихого образу України в Європі, а саме можливість карати ув’язненням за хибні чи й навіть шкідливі рішення політичної природи.

Сьогодні ж в Україні офіційно оголосили, що саміт у Ялті перенесений на невизначений термін через відмову більшості його учасників прибути на нього.

Президент Польщі був одним із лише чотирьох, які підтвердили були прибуття на цей саміт. Тим часом іще понад десять президентів відмовилися від поїздки на саміт на знак протесту у зв’язку зі справою Тимошенко й проти порушень прав людини в Україні або офіційно пославшись на інші причини, та при цьому в деяких випадках усе ж висловивши стурбованість справою колишнього українського прем’єра.
XS
SM
MD
LG