Доступність посилання

ТОП новини

Президенти Польщі, Словаччини і Чехії проти бойкоту Євро-2012 в Україні


Президент Польщі Броніслав Коморовський заявив у неділю, що жоден із учасників зустрічі президентів Вишеградської групи, яка закінчилася в Словаччині, не є прихильником бойкоту матчів чемпіонату Європи з футболу, що відбуватимуться в Україні.

Як сказав він на підсумковій прес-конференції саміту, на його думку, це важливо, бо чемпіонат є спільним здобутком України і Польщі.

За його словами, під час саміту президентів країн Середньої і Східної Європи в Ялті наступних вихідних він закличе владу України змінити законодавство в своїй державі, щоб у ній не карали політиків ув’язненням за помилкові рішення.

Як вважає Коморовський, він закличе ліквідувати те, що, на його переконання, є джерелом нинішніх проблем і лихого образу України в Європі, а саме можливість карати ув’язненням за хибні чи й навіть шкідливі рішення політичної природи.

Він додав, що на нинішньому саміті Вишеградської групи одним із важливих питань був також бойкот майбутнього саміту в Ялті.

Президент Словаччини Іван Ґашпарович також заявив, що, якщо зустріч у Ялті відбудеться, він прибуде на неї. Він висловив переконання, що Україна все ще має шанс просунутися вперед у процесі європейської інтеграції.

Натомість президент Чехії Вацлав Клаус знову підтвердив, що не їде на саміт до Ялти, але додав, що поважає позицію двох інших президентів. Він звернув увагу, що, на відміну від їхніх країн, Чехія не є сусідом України і тому має дещо інші інтереси у відносинах із нею.

У суботу президент Польщі вже заявляв, що саміт у Ялті може бути шансом підтвердити прагнення України інтегруватися з західним світом і може бути місцем, щоб висловити побоювання, чи не загрожує Україні «східна інтеграція». Як сказав Коморовський, він вважає, що бойкот цього саміту, як і бойкот української частини Євро-2012, «не вирішать нічого важливого з погляду Польщі на проблему».

Про позицію Угорщини, четвертого члена Вишеградської групи, нині не йшлося, бо нині обов’язки голови держави в країні тимчасово виконує спікер парламенту, а новообраний президент Янош Адер обійме посаду тільки 10 травня і, як припускають, у будь-якому разі не прибуде на саміт до Ялти 11–12 травня.

Днями стало відомо, що свою участь у саміті в Ялті підтвердили президенти Польщі, Словаччини і Молдови.

Натомість президенти Румунії, Албанії, Хорватії, Чехії відмовилися від поїздки на саміт на знак протесту проти порушень прав людини в Україні. Президент Німеччини не прийняв запрошення на саміт, як повідомляли, після консультацій зі своїм Міністерством закордонних справ, яке «високо оцінило» це рішення, як вважають, саме у зв’язку зі справою колишнього Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.

Іще кілька президентів – Болгарії, Латвії, Естонії, Італії, Австрії, Словенії – відмовилися прибути на саміт, офіційно пославшись на інші причини; при цьому в деяких випадках усе ж була висловлена стурбованість справою Тимошенко.

Також раніше повідомляли, що матчі Євро-2012 в Україні вирішили бойкотувати через справу Тимошенко всі члени Європейської комісії, генсекретар НАТО чи урядовці Австрії і Бельгії. А представники влади ще кількох країн, зокрема, Великої Британії і Німеччини, чи президент Європарламенту заявили про можливість такого бойкоту, але остаточного рішення ще не ухвалили.
XS
SM
MD
LG