Доступність посилання

ТОП новини

Ухвалу про заборону радянської символіки у Львові зупиняють тепер через суд


Львівський окружний адміністративний суд зупинив у вівторок чинність ухвали Львівської міської ради, яка забороняла використання на території міста символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки, повідомив прес-центр міськради.

Із таким клопотанням звернувся до суду прокурор Львова, мовиться в повідомленні.

Раніше в вівторок Львівська міськрада відхилила протест прокурора Львова на цю свою ухвалу на позачерговій сесії, що відбулася просто неба біля пам’ятника жертвам комуністичних репресій, і тим повернула їй чинність.

Наприкінці квітня прокурор Львова оскаржив затверджену попередніми днями ухвалу про заборону, що зупиняло її чинність до вівторкового відхилення його протесту. Прокурор вважає, що цією ухвалою міськрада вийшла за межі своєї компетенції, а також порушила закон «Про увічнення перемоги у Великій вітчизняній війні», який існує в Україні.

Раніше проросійські сили у Львові заявляли, що мають намір на 9 травня, коли в Україні святкують День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, пройти містом із червоними прапорами.

Минулого року у Львові на 9 травня сталися сутички, спровоковані намаганнями проросійських сил розгорнути в місті червоні прапори попри аналогічну ухвалу міськради торік про заборону радянської символіки, яку теж скасували через суд за протестом прокуратури.

Закон «Про увічнення перемоги у Великій вітчизняній війні» передбачає використання тільки одного символу – копій так званого «Прапора перемоги», тобто конкретного прапора одного зі з’єднань, оригінал якого зберігається в Москві в Росії, штурмового прапора 150-ї ордена Кутузова II ступеня Ідрицької стрілецької дивізії Червоної армії Збройних сил тодішнього СРСР, але не поруч із Державним прапором України.
XS
SM
MD
LG