Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція провела форум на площі в Києві


У Києві на Михайлівській площі в суботу відбувся Форум об’єднаної опозиції «За Батьківщину». У ньому взяли участь близько 3 тисяч представників партія «Батьківщина», «Фронт змін», «Народна самооборона», «За Україну», «Народний рух України», «Реформи і порядок».

Лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк зачитав програму дій об’єднаної опозиції «Справедлива держава, чесна влада, гідне життя», яку затвердили на форумі.

За цією програмою опозиція збирається перемогти на парламентських виборах у жовтні і, за словами Яценюка, «ліквідувати монархію Януковича», тобто ухвалити закон про порядок імпічменту Президента через референдум і застосувати його до Віктора Януковича.

Серед семи першочергових завдань об’єднаної опозиції в разі її перемоги є, зокрема, скасування Податкового і Пенсійного кодексів. Замість першого збираються ухвалити «кодекс економічного стимулювання», зменшивши кількість і обсяг податків, а замість другого «відновити пенсійну справедливість», заявив Яценюк, презентуючи програму.

Передбачено також збільшити прожитковий мінімум до 2 тисяч 400 гривень (більш як удвічі порівняно з нинішнім) і підняти мінімальну зарплатню спершу до його рівня, а через 5 років до рівня двох мінімумів. Пенсії опозиція збирається підняти і вирівняти для різних категорій громадян

Де на це все взяти гроші, опозиція не каже.

Серед інших планованих змін – ліквідувати Конституційний Суд і передати його повноваження Верховному Судові, запровадити інститут відкликання народного депутата і процедуру особистого голосування з кримінальною відповідальністю за її порушення, скоротити вдвічі видатки на народних депутатів і перейти до їхніх виборів за відкритими партійними списками, а також скасувати інститут голів облдержадміністрацій, щоб виконавчу владу здійснювали виконкоми місцевих рад.

Дальші плани – створити національне антикорупційне бюро, яке б провело люстрацію всіх чільних посадовців, провести судову реформу, з запровадженням суду присяжних і звільненням усіх нинішніх «політичних в’язнів» і супротивників режиму і натомість притягненням до відповідальності всіх причетних до «політичних переслідувань».

Іще один із моментів опозиційного плану – ухвалити закон про повернення в державну власність стратегічних об’єктів, які «Президент Янукович подарував своїй родині і наближеним», як сказав Яценюк, оголошуючи програму.

Усенародне обговорення цієї програми збираються провести до кінця липня.

Також на форумі зачитали звернення від колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко – з ним виступила її донька Євгенія Тимошенко. У ньому йдеться про необхідність реформ. Також колишній прем’єр заявляє, що в ув’язненні розробила свою концепцію реформи правосуддя і збирається представити її найближчим часом.

А звернення колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка зачитала його дружина Ірина Луценко. Колишній міністр висловив переконання, що опозиція, об’єднавшись навколо партії «Батьківщина», зможе зруйнувати «розбійницький «межигірський» Карфаген».

Більше про плани об’єднаної опозиції
XS
SM
MD
LG