Доступність посилання

ТОП новини

Рада Євросоюзу обговорить «українське питання»


Рада Євросоюзу звертає увагу на Україну перед Євро-2012
Київ – 14 травня у Брюсселі відбудеться засідання Ради Євросоюзу. Міністри закордонних справ країн-членів ЄС планують обговорити Угоду про асоціацію з Україною, а також заяви про «бойкот» матчів Євро-2012 у контексті справи Юлії Тимошенко.

Змішувати політику і спорт не можна, говорить депутат від Фракції регіонів Владислав Лук’янов. Тому, на його думку, засідання Ради міністрів «Євро-2012» стосуватися не повинно. Адже справа Юлії Тимошенко жодного стосунку до футбольного чемпіонату не має, говорить він.

«Питання вболівання за улюблені спортивні команди, підтримки того чи іншого музичного гурту… політика не повинна втручатися в ці питання. Тоді буде набагато легше вибудовувати діалог між країнами. Інше питання: іде зовнішній тиск в усіх сферах, і політичні соратники пані Тимошенко, порушуючи законодавство, тиснуть на українську державу», – стверджує Лук’янов.

Невипадкова заява Азарова

Швидше за все, на засіданні Ради Євросоюзу знову буде задекларована демонстративна неучасть високо посадовців країн ЄС в заходах, пов’язаних з Євро-2012. Про це говорить перший заступник голови парламентського комітету у закордонних справах депутат Тарас Чорновіл. Водночас, після вчорашньої заяви прем’єра України Миколи Азарова про те, що він не виключає можливості лікування Тимошенко за кордоном, результат засідання може бути більш м’яким, ніж очікувалося.

«У п’ятницю я зареєстрував законопроект, згідно з яким зміни до Кримінального і Кримінального процесуального кодексів дають право на виїзд засуджених осіб закордон на лікування. Якщо вони завтра скажуть: ми обіцяємо, що за тиждень його ухвалимо, він буде підписаний Президентом, за 2 тижні будуть відпрацьовані всі юридичні нюанси, і за три тижні Юлія Володимирівна буде лікуватися в Берліні… Якщо вони представлять цю позицію в Брюсселі (а на мою думку, заява Азарова не була випадковою), то для нас може бути зовсім інша ситуація», – говорить Чорновіл.

«Бойкот» у дії

Високопосадовці Єврокомісії, Бельгії, Нідерландів та Австрії вже заявили, що не відвідуватимуть матчі Євро-2012 в Україні на знак протесту проти застосування вибіркового правосуддя. Раніше на невизначений час був перенесений, а фактично скасований, Ялтинський саміт: кілька президентів країн Центральної та Східної Європи заявили про відмову від участі в заході через справу екс-прем’єра Юлії Тимошенко.

Водночас Президент України Віктор Янукович заявив 11 травня, що пауза, яку взяв ЄС у відносинах з Україною, піде на користь обом сторонам. 15 травня в Брюсселі має відбутися засідання Ради Євросоюзу з питань співробітництва Україна-ЄС. Цього ж дня Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ розгляне касацію на вирок Тимошенко у так званій «газовій» справі.
  • Зображення 16x9

    Марічка Набока

    У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка. У 2010-му отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Маю публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі «Ера». На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG