Доступність посилання

ТОП новини

ЄС не впроваджуватиме санкцій проти України – посол


Європейський Союз поки що впроваджуватиме санкцій проти України і сподівається на поліпшення відносин між Києвом і Брюсселем, заявив сьогодні на прес-конференції в Києві посол ЄС в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра.

За його словами, в Євросоюзі ще не дійшли до того етапу, коли можна говорити про запровадження санкцій проти України.

Він також висловив сподівання, що «ситуація в Україні буде розвиватись оптимістичніше, і Україна буде діяти за принципом політичної асоціації з ЄС».

«Політична асоціація – наріжний камінь тієї угоди, переговори щодо якої вже завершені. Сподіваюся, в Україні будуть створені такі умови, які дозволять її перейти до наступного етапу нашого співробітництва», – заявив представник ЄС.

Посол Тейшейра також ознайомив журналістів із річним звітом ЄС щодо України, в якому європейські політики та експерти наголошують на проблеми демократії у країні. За оцінками Єврокомісії, в Україні у 2011 році спостерігались вибіркове використання правосуддя, гальмування вкрай важливих реформ у системі правозахисту, у царині боротьби з корупцією. Згадано також, що міжнародні та українські правозахисні організації повідомляли про збільшення фактів тортур та порушення прав ув’язнених у пенітенціарній системі України.

Офіційно цей звіт за 2011 рік представили раніше сьогодні у Брюсселі верховний представник ЄС із закордонних справ Катрін Аштон та єврокомісар із розширення і Європейської політики сусідства Штефан Філе.
XS
SM
MD
LG