Доступність посилання

ТОП новини

Хорошковський: Україна та ЄС можуть підійти до підписання угоди про асоціацію до кінця року


Україна та Європейський Союз можуть підійти до підписання угоди про асоціацію до кінця року, заявляє перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський.

«Частина угоди, що стосується створення зони вільної торгівлі, потребує згоди з боку Європейського парламенту, а повністю вся угода про асоціацію потребує ратифікації всіма національними парламентами. Із технічного погляду ми могли б підійти до підписання та початку процесу ратифікації вже до кінця року», – сказав він в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Водночас Хорошковський зазначив, що існує і політична складова цього питання.

«Наші європейські партнери неодноразово говорили про те, що доля угоди про асоціацію залежить від вирішення ситуації зі справою екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Точаться дискусії, наскільки правомірною є така зв'язка, але факт залишається фактом – це позиція серйозних сил усередині ЄС», – наголосив перший віце-прем'єр.

За його словами, питання верховенства права, безумовно, є надзвичайно важливим, але порядок денний Україна-ЄС не може обмежуватися лише справою Тимошенко.

«Нам все одно доведеться адаптувати величезний обсяг законодавства, врегулювати цілий перелік технічних завдань, які, так чи інакше, необхідні для просування України до Європейського Союзу. Тому я, як відповідальний за євроінтеграцію, пропоную не просто стояти і чекати, а рухатися за всіма іншими пунктами порядку денного», – заявив Хорошковський.

Україна та Європейський Союз розпочали переговори про Угоду про асоціацію на початку 2007 року, а про її економічну частину – створення зони вільної торгівлі – на початку 2008 року. 19 грудня 2011 року Україна та ЄС на саміті у Києві заявили про завершення переговорів. 30 березня 2012 року сторони парафували цей документ.
XS
SM
MD
LG