Доступність посилання

ТОП новини

Азаров: Україна не протиставляє співпрацю з ЄС і з ЄврАзЕС


Прем’єр-міністр Микола Азаров заявив сьогодні, що Україна ніколи не протиставляла Європейський Союз і Євразійське економічне співтовариство як економічні об’єднання.

Виступаючи на зустрічі з членами міжнародного клубу парламентарів і експертів ЄС – Україна, він заявив, що Україна не може цього робити з багатьох причин. За його словами, Україна «перебуває між» і «повинна дружити і там, і там».

Згадуючи про назву дискусії, «Україна на перехресті: ЄС або/і Євразійський союз – переваги і виклики», Азаров додав, що пропонував би до неї поправку: назвавши «дуже вірним» сполучник «і» між обома союзами, він додав, що сполучник «або» «прибрав би взагалі».

Україна заявляє, що її метою є вступ до Європейського Союзу; наразі між сторонами парафована Угода про асоціацію, яка передбачає також зону вільної торгівлі. Коли може відбутися її підписання і ратифікація, наразі не відомо: у ЄС застерігають, що цьому перешкоджає нинішнє політичне становище в Україні навколо переслідувань опозиції.

Євразійський союз є планованим проектом нинішнього президента Росії Володимира Путіна; його погодилися заснувати країни-члени нинішнього Євразійського економічного співтовариства в складі Росії, Казахстану, Білорусі, Киргизстану і Таджикистану, в якому Україна є спостерігачем. У ЄврАзЕС також існує Митний союз у складі Росії, Казахстану, Білорусі, до якого Москва прагне долучити й Київ. У Євросоюзі попереджали, що вступ до цього Митного союзу виключить можливість зони вільної торгівлі з ЄС.
XS
SM
MD
LG