Доступність посилання

ТОП новини

Новий уряд Франції скорочує платню президента й міністрів


У Франції уряд нового президента-соціаліста Франсуа Олланда і його чільного соратника, нового прем’єр-міністра Жана-Марка Еро на своєму першому ж засіданні в четвер ухвалив зменшити платню президента і міністрів на 30 відсотків.

Таким чином, місячна платня міністрів рішенням уряду скорочується із 14 тисяч 200 євро до 9 тисяч 940. Платня президента і прем’єр-міністра теж має скоротитися з 21 тисячі 300 євро до 14 тисяч 910 (усі суми до сплати податків та інших відрахувань), але для цієї зміни потрібен спеціальний закон.

Таку обіцянку Олланд, який сам головував на засіданні уряду, давав іще під час виборчої президентської кампанії.

Крім того, уряд схвалив для себе досі безпрецедентний у Франції кодекс поведінки. Міністри не матимуть права користуватися літаком для подорожей, які потягом тривають до трьох годин, муситимуть уникати конфлікту інтересів, не приховувати своїх дій на урядовій службі, оприлюднювати суми гонорарів за свої публікації, не приймати оплачених сторонніми інтересами відпусток і дорогих дарунків, дарунки ж вартістю понад 150 євро здавати державі, а ще суворо дотримуватися правил дорожнього руху.

Із 34 міністрів нового уряду соціалістів уперше половина – жінки. Тільки п’ять із міністрів раніше бували на посадах державного рівня.

Соціалісти пригадують, що влада попереднього президента-консерватора Ніколя Саркозі після його приходу на посаду 2007 року збільшила президентську платню відразу на 170 відсотків, до 21 тисячі 300 євро на місяць. Праві ж відповідають, що зате в першому уряді Саркозі було тільки 20 міністрів (в останньому, правда, 31), тож утримання нового уряду з 34 міністрів, попри скорочення їхньої платні, стало значно дорожчим.
XS
SM
MD
LG