Доступність посилання

ТОП новини
23 жовтня 2020, Київ 00:43

Останній комуністичний керівник Польщі Ярузельський «помирає»


Генерал Войцех Ярузельський оголошує на польському телебаченні про запровадження воєнного стану 13 грудня 1981 року, архівний кадр
Войцех Ярузельський, останній комуністичний керівник Польщі, заявив в опублікованому сьогодні інтерв’ю, що скоро помре.

За публікацією польського таблоїду Super Express, Ярузельський заявив, що перебуває «в дуже поганій формі» і що жити йому «лишилося небагато».

За його словами, він збирається помирати у себе вдома.

Нині 88-річний колишній генерал перебуває на лікуванні від раку.

Минулого року через рак лімфатичної системи суд визнав його нездатним брати участь у процесах над ним за звинуваченнями у запровадженні воєнного стану в Польщі 1981 року і причетності тодішнього міністра оборони до придушення демонстрації робітників у 1970 році, коли загинули 44 людини.

Сам Ярузельський на 30-річчя запровадження воєнного стану попросив у поляків пробачення за завдану їм кривду, але висловив переконання, що вчинив тоді правильно.

У грудні 1981 року Ярузельський запровадив у Польщі воєнний стан для придушення руху протесту на чолі з першою незалежною профспілкою «Солідарність». Унаслідок пов’язаних із цим репресій загинуло до ста людей. Як заявляє Ярузельський, у такий спосіб він не допустив збройного втручання Радянського Союзу в польські справи.

Войцех Ярузельський був останнім головою держави соціалістичної Польської Народної Республіки як перший президент повоєнної Польщі в 1989–90 роках, а до того як голова Державної ради, найвищого державного органу, в 1985–89 роках. Перед цим, у 1981–89 роках, він же був фактичним керівником Польщі на посаді першого секретаря комуністичної Польської об’єднаної робітничої партії. Від кінця 1960-х років він також був міністром національної оборони країни.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG