Доступність посилання

ТОП новини

Останній комуністичний керівник Польщі Ярузельський «помирає»


Генерал Войцех Ярузельський оголошує на польському телебаченні про запровадження воєнного стану 13 грудня 1981 року, архівний кадр
Войцех Ярузельський, останній комуністичний керівник Польщі, заявив в опублікованому сьогодні інтерв’ю, що скоро помре.

За публікацією польського таблоїду Super Express, Ярузельський заявив, що перебуває «в дуже поганій формі» і що жити йому «лишилося небагато».

За його словами, він збирається помирати у себе вдома.

Нині 88-річний колишній генерал перебуває на лікуванні від раку.

Минулого року через рак лімфатичної системи суд визнав його нездатним брати участь у процесах над ним за звинуваченнями у запровадженні воєнного стану в Польщі 1981 року і причетності тодішнього міністра оборони до придушення демонстрації робітників у 1970 році, коли загинули 44 людини.

Сам Ярузельський на 30-річчя запровадження воєнного стану попросив у поляків пробачення за завдану їм кривду, але висловив переконання, що вчинив тоді правильно.

У грудні 1981 року Ярузельський запровадив у Польщі воєнний стан для придушення руху протесту на чолі з першою незалежною профспілкою «Солідарність». Унаслідок пов’язаних із цим репресій загинуло до ста людей. Як заявляє Ярузельський, у такий спосіб він не допустив збройного втручання Радянського Союзу в польські справи.

Войцех Ярузельський був останнім головою держави соціалістичної Польської Народної Республіки як перший президент повоєнної Польщі в 1989–90 роках, а до того як голова Державної ради, найвищого державного органу, в 1985–89 роках. Перед цим, у 1981–89 роках, він же був фактичним керівником Польщі на посаді першого секретаря комуністичної Польської об’єднаної робітничої партії. Від кінця 1960-х років він також був міністром національної оборони країни.
XS
SM
MD
LG