Доступність посилання

ТОП новини

У Сербії відбувається друге коло президентських виборів


Борис Тадич (л), Томислав Николич (п), комбіноване фото
У Сербії в неділю почалося голосування в другому колі виборів президента країни, в якому кандидують донедавній президент Борис Тадич, лідер центристської прозахідної Демократичної партії, і лідер опозиційної правої націоналістичної Сербської прогресивної партії Томислав Николич.

У першому колі 6 травня Тадич отримав трохи більше голосів, ніж суперник, і Николич звинувачував його в фальсифікаціях, але ці звинувачення не підтвердилися.

Відтоді партія Тадича створила в парламенті коаліцію з третьою в країні політичною силою, лівою націоналістичною Соціалістичною партією Сербії, яка відтак підтримає його кандидатуру на президента.

Тадич, який за місяць до виборів подав у відставку з посади голови держави, щоб уможливити вибори президента одночасно з парламентом, обіцяє в разі обрання вже до кінця цього року почати переговори про вступ Сербії до Євросоюзу з метою вступу через п’ять років. Николич заявляє, що теж ітиме шляхом на вступ Сербії до ЄС, але не будь-якою ціною, зокрема, визнання самопроголошеного Косова.
XS
SM
MD
LG