Доступність посилання

ТОП новини

Саміт НАТО про безпеку в Афганістані


Нью-Йорк – У Чикаго відбувається саміт НАТО, головна тема якого пов'язана з виведенням міжнародних військ із Афганістану. Раніше генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен заявив, що Північноатлантичний союз повинен продовжити підготовку співробітників для афганських служб безпеки після 2014 року, коли країну покинуть підрозділи НАТО. На нинішньому саміті в Чикаго обговорюють також плани щодо розгортання системи протиракетної оборони в Європі, які викликали невдоволення з боку Росії.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен підтвердив одностайність союзників щодо розгортання у Європі систем протиракетної оборони. Він оголосив, що успішні випробування систем відбулися у квітні.

Щодо Афганістану, звідки виведуть американські та союзні війська, президент США Барак Обама висловив свою думку.

«Навіть коли ми здійснимо перехід від бойових дій в Афганістані, важливо, щоб ми продовжували наші зусилля, допомагаючи афганцям розбудовувати свою безпеку і далі прямувати дорогою розвитку», – сказав Барак Обама.

В Афганістані далися взнаки розходження між членами оборонного альянсу. Чимало європейських членів НАТО не погоджувалися, щоб їхні вояки брали участь у бойових діях. Натомість вони працювали на будівництві у мирних районах країни.

Розбіжності між союзниками

Джим Таунсенд, помічник міністра оборони США, вважає за необхідне посилити партнерство між членами НАТО.

«Навіть за епохи режиму економії ми всі намагаємося знайти шляхи забезпечення нашої оборони найбільш ефективним чином, але так, щоб ця оборона не залежала від самих лише Сполучених Штатів», – зауважив Джим Таунсенд.

Учасники наради відзначали певну неузгодженість дій на першому етапі війни у Лівії, де французька авіація почала бомбити військові об’єкти без попередньої домовленості з союзниками. Хоча Франція та Велика Британія взяли на себе провідну роль у війні, США несли фактично більшу частину фінансового і воєнного тягаря.

Саміт НАТО у Чикаго супроводжувався демонстраціями протесту на вулицях.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG