Доступність посилання

ТОП новини

В Україні наростає загроза бунту (європейська преса)


Прага – Західні оглядачі прогнозують наростання в Україні загрози насильства між владою й опозиційними силами. Головна причина, на думку аналітиків, «крайня персоналізація влади Президентом Януковичем», коли так звана «сім’я» взяла під контроль всі ключові гілки управління державою та фінансами і на цьому персоналізованому тлі «навіть Партія регіонів втрачає своє значення». Чимало провідних західних інвесторів або вже покинули Україну, або ж збираються це зробити найближчими місяцями, на що вказують деякі видання в Європі. Оглядачі також інформують про підготовку європейських консульств в Україні до гарячих умов роботи в умовах Євро-2012. Деякі видання отримали інформацію з Києва про «можливість відновлення владою Януковича візового режиму для громадян Європейського Союзу». Чимало газет вказують на те, що в Україні почастішали випадки сутичок на міжнаціональному ґрунті та оглядачі не виключають, що парламентські вибори 28 жовтня можуть перетворитися на «насильство з обох сторін».

Британське видання Democratist прогнозує наростання в Україні загрози вуличних сутичок, які можуть особливо розгорітися під час парламентських виборів 28 жовтня, до чого можуть призвести й фальсифікації результатів волевиявлення українців. Видання також наголошує, що в Києві спостерігається «крайня персоналізація стилю правління Президента Януковича», коли всі гілки влади, фінанси, силові структури, банки, «поставлені під контроль родичів Януковича чи його найближчих друзів». «Президент, – як наголошує Democratist, – все більше покладається на особисті зв’язки і на цьому тлі навіть Партія регіонів втрачає своє значення». Тут також попереджають, що іноземні інвестори покинули або ж готові покинути Україну, окрім того в Києві «говорять, що в Україні можуть знову відновити візовий режим для громадян ЄС». Видання також не виключає, що перед виборами до Верховної Ради України 28 жовтня «потенційна можливість насилля з обох боків вимальовується все чіткіше».

Московська «Независимая газета» інформує, що в Києві 20 травня, після зриву православними Московського патріархату, російськими козаками і українськими націоналістами місцевого гей-параду, сталася «перша масова сутичка на національному ґрунті, причому між українцями і росіянами». Соціологи вказують, що однією з причин наростання міжнаціонального напруження стала тенденція до погіршення російсько-українських відносин, котрі стали, як пише газета «напруженими і поганими», що особливо провокують російські проімперські політики з Москви.

Польська Rzeczpospolita інформує, що європейські консульства в Україні готуються до інтенсивних умов праці під час Євро-2012. Польські консульства в Києві, Харкові, Львові очікують, що в дні Євро-2012 до України приїде щонайменше 40 тисяч польських туристів. Німецькі, голландські консульства збільшують у дні Євро-2012 кількість своїх консульських працівників у Харкові та інших містах. Консульства також готуються до нестандартних ситуацій – втрати паспортів, арештів деяких європейців українською поліцією і таке інше. Це потребує більшої кількості перекладачів, правників у штатах європейських консульств в Україні на час Євро-2012.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG