Доступність посилання

ТОП новини

США підозрюють два білоруські банки у шахрайстві


Заступник міністра фінансів США з питань тероризму і фінансової розвідки Дейвід Коген
Сполучені Штати підозрюють два білоруські банки у відмиванні грошей. У заяві Міністерства фінансів США, «Кредексбанк» «залучений у велику кількість угод, які вказують на відмивання коштів, пов’язаних з підставними компаніями».

«У 2010 році протягом одного-двох місяців «Кредекс» переказав суму, еквівалентну щрнайменше мільярдові доларів на рахунки сотень зарубіжних «фасадних компаній», зареєстрованих в офшорних зонах. Проведення цих операцій – типове для ухиляння від контролю. Значна їх частина не вказувала істинного одержувача платежів», повідомив у вівторок заступник міністра фінансів США з питань тероризму і фінансової розвідки Дейвід Коген, коментуючи оприлюднений список підозрілих банків.

«Якщо сьогоднішня пропозиція буде схвалена, банкам США буде заборонено відкривати або мати партнерські відносини з «Кредексом». Іншими словами – «Кредекс» буде відрізаний від фінансової системи США», – підсумував Коген.

Окрім «Кредексбанку», з 2002 року, коли Конгрес США ухвалив відповідне законодавство, санкції в рамках Патріотичного акту застосовувалися проти дев’яти фінансових структур, серед яких була ще одна білоруська установа – «Трастбанк».

Вашингтон ввів обмежувальні заходи проти «Трастбанку» (тодішня назва «Інфобанку») ще в 2004-му році за відмивання грошей іракського лідера Саддама Хусейна.
XS
SM
MD
LG