Доступність посилання

ТОП новини

Перший в історії приватний космічний корабель на орбіті


Нью-Йорк – Перший в історії приватний космічний корабель Dragon виробництва американської компанії SpaceX стартував з космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида. На його борту вантаж на Міжнародну космічну станцію. Стикування запланували на 25 травня. Цей корабель є безпілотним, його старт неодноразово переносили, але тепер запуск успішно здійснили. За підрахунком SpaceX, вартість доставки однієї людини до МКС на Dragon складе 20 млн доларів.

«Сьогодні ми відкриваємо нову еру. Важливість цього дня важко переоцінити», – сказав директор космічної агенції NASA Чарльз Болден, стоячи біля великого настінного годинника, що відрахував останні передстартові секунди.

«Шість, п’ять, чотири, три, два, один,нуль – і стартує космічний корабель з ракетою-носієм Falcon. Відтак НАСА покладатиметься на приватний бізнес для постачання Міжнародної космічної станції», – зауважив Чарльз Болден.

Перед світанком, на нічному флоридському небі ракета світилася, немов яскрава зірка. Сягнувши орбітальної висоти, корабель-капсула Dragon з вантажем для екіпажу станції відокремився від ракети-носія. Він розгорнув свої сонячні батареї, джерело енергії, і почав поступово наближатися до станції. Одначе, перш ніж довести корабель-капсулу до стикування, його проведуть крізь серію маневрів, щоб упевнитися, що корабель виконує всі команди. У четвер Dragon наблизиться на десятиметрову відстань до космічної станції. Астронавти зачеплять його механічною рукою й доведуть до стикування.

Ілон Маск, засновник і генеральний директор компанії SpaceX розповідає про своє дітище.

«Це космічний корабель-робот зі власним інтелектом. У певні моменти він робить паузи і просить дозволу продовжувати, але фактично більшу частину польоту він виконує під власним контролем», – сказав Ілон Маск.

На 31 травня запланували повернення на Землю

Розвантаживши корабель, який везе запаси продовольства, одягу, медикаментів тощо, 31 травня корабель відокремиться від Міжнародної космічної станції й повернеться на землю. Він має приводнитися у Тихому океані.

Після того, як космічні шатли повідправляли до музеїв, американські астронавти змушені подорожувати до Міжнародної космічної станції на російських кораблях. Отож компанія SpaceX планує модифікувати Dragon, з тим щоб уже 2015 року він міг транспортувати сімох астронавтів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG