Доступність посилання

ТОП новини

Представник ЄС: від Ірану очікують не слів, а чітких змін


Майкл Манн, речник Катрін Аштон – верховного представника ЄС із питань спільної закордонної політики, 23 травня 2012 року
Майкл Манн, речник Катрін Аштон – верховного представника ЄС із питань спільної закордонної політики – так охарактеризував у телефонній розмові з кореспондентом Радіо Свобода позицію ЄС та інших партнерів Ірану з переговорів у питаннях, що стосуються міжнародних санкцій проти Тегерана.

«Ми зможемо полегшити режим санкцій, реагуючи на конкретні зміни в Ірані, а не на слова. Ми потребуємо ясних, чітких змін», – заявив європейський дипломат.

Сьогодні в столиці Іраку Багдаді почалися переговори шести світових держав з Іраном – з проблем, пов’язаних з іранськими дослідженнями в ядерній галузі.

Раніше глава Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Юкія Амано повідомив, що іранська влада заявила про принципову згоду дозволити міжнародним інспекторам відвідати ядерні об’єкти на території Ірану.

Деякі спостерігачі відзначили, що Тегеран може попросити західних партнерів на переговорах про скасування міжнародних санкцій в обмін на доступ інспекторів до ядерних об’єктів.

Напередодні відкриття переговорів Амір аль-Мусаві, радник президента Ірану Махмуда Ахмадінежада, заявив: «Іран наполягає на виконанні двох вимог: перше – на міжнародному визнанні права Ірану використовувати ядерну енергію в мирних цілях, друге – на відкликанні міжнародних санкцій проти Ірану, які є несправедливими».
XS
SM
MD
LG