Доступність посилання

ТОП новини

Львів прощається з Борисом Возницьким


Він вважав себе найбагатшою людиною у світі і найщасливішою. Бо мав чотири старовинні замки, яким присвятив 52 роки свого життя
Він вважав себе найбагатшою людиною у світі і найщасливішою. Бо мав чотири старовинні замки, яким присвятив 52 роки свого життя

Львів – Трагічна вістка сьогодні засмутила багатьох людей: помер відомий мистецтвознавець, хранитель замків, директор Львівської картинної галереї, Герой України Борис Возницький. 23 травня близько 9 години ранку у нього стався серцевий напад за кермом автомобіля.

Борис Возницький вважав себе найбагатшою людиною у світі і найщасливішою. Бо мав чотири старовинні замки, яким присвятив 52 роки свого життя. Щасливим, бо відкрив світові українського майстра Івана Георга Пінзеля, був ініціатором створення музеїв першодрукаря Івана Федорова, музею-садиби «Русалки Дністрової», створив туристичний маршрут «Золота підкова», до якого входять Олеський, Золочівський, Підгорецький, Свірзький замки. Він нікому не дозволив приватизувати замки, увівши їх до складу картинної галереї.

Бориса Возницького можна було застати або ж у картинній галереї, або ж у Палаці мистецтв, або ж в одному з замків. «Усе життя я займаюся роботою, яка мені подобається. Кожен місяць у мене є якісь нові відкриття, і ці відкриття – європейських масштабів», – сказав 10 років тому Радіо Свобода директор Львівської картинної галереї. Тоді я зустріла його у Золочівському замку у робочому комбінезоні під час реставраційних робіт.

У Золочівський замок Борис Возницький їхав і 23 травня зранку. Але дорогою у літнього чоловіка стався серцевий напад, внаслідок чого чоловік помер за кермом. Автомобіль виїхав на зустрічну смугу і зіштовхнувся з маршрутним автобусом. Ніхто із пасажирів не постраждав.

Борис Возницький – уродженець Волині. Народився 16 квітня 1926 року у Дубенському районі Рівненської області. У роки Другої світової війни служив у штрафній роті радянської армії, був зв’язковим УПА. Закінчив львівське училище прикладного мистецтва, Ленінградський інститут живопису, скульптури і архітектури.Від 1960 року працював у Львові в музеї, а цього року мало виповнитись рівно півстоліття, як Борис Возницький був незмінним директором Львівської картинної галереї.

У Львові немає особи, співмірної Возницькому

Культуролог Тарас Возняк говорить, що зі смертю Бориса Возницького зміниться загальна атмосфера у місті.
Возницький перетворився на легенду міста. Був знаний в Україні і за кордоном у колах музейчиків і культурологів
Тарас Возняк

«Місто значною мірою творять особистості, люди, які тут живуть. Возницький перетворився на легенду міста. Був знаний в Україні і за кордоном у колах музейників і культурологів. Він був знаковою особою незалежно від подій, що відбувались у державі. Співмірну особу знайти зараз важко. Це був жвавий, дієвий чоловік до останніх хвилин життя», – зауважив культуролог.

Попрощатись із Героєм України, відомим мистецтвознавцем Борисом Возницьким можна буде в четвер у Палаці Потоцьких. Похоронять хранителя замків і старовини у п’ятницю на Личаківському цвинтарі.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG