Доступність посилання

ТОП новини

Олімпійський комітет «погорів» на спекуляції квитками


Київ – Президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка ініціював внутрішнє розслідування інформації про незаконний продаж квитків на лондонську Олімпіаду і відсторонив підозрюваного українського високопосадовця на час розслідування від виконання обов’язків. Про це повідомляє офіційний сайт НОК. Думки депутатів щодо того, чи має парламент реагувати на цей скандал, розділилися. А експерти зазначають, що порядок, за яким НОК розподіляв квитки на олімпіаду, вже викликав нарікання.

Віце-президент НОК, депутат-регіонал Віктор Корж назвав інформацію про спекуляцію квитками непорозумінням. При цьому він зазначив, що профільний парламентський комітет – з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму – не має наміру втручатися в розслідування.

«Національний олімпійський комітет – це громадська організація, і я думаю, що вона зможе сама розібратися», – цитують Віктора Коржа «Українські новини».

Натомість скандалом довкола Національного олімпійського комітету зацікавилися у парламентському комітеті з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією. Депутат-нашоукраїнець Володимир Ар’єв повідомив Радіо Свобода, що «ініціює розгляд цієї теми на комітеті».

Корупція іде поруч із видовищністю – експерт

Спортивний оглядач Роман Дорош зазначає, що чув нарікання на адресу НОК з приводу квитків на Олімпійські ігри. За його словами, «були чутки, що саме на лондонську Олімпіаду із квитками щось не так, там був якийсь незрозумілий відбір».

На думку Романа Дороша, ситуація із квитками на чемпіонаті Євро-2012 врегульована значною мірою завдяки зусиллям УЄФА.

«Квитки розповсюджувалися не через Федерацію футболу Україну, а лише через УЄФА. Коли квитки залишилися, тоді вони прийшли до наших кас», – вважає спортивний оглядач.

Член Національного антикорупційного комітету при Президенті Олексій Хмара зазначає, що чим видовищнішим є спортивний захід, тим більше довкола нього корупції. За його словами, НОК хоча і є недержавною установою, але гроші із державного бюджету отримує.
Квитки, навіть якщо вони були в резерві, були придбані. Якщо їх роздають стороннім особам, то це нецільове використання бюджетних коштів. А за це є стаття
Олексій Хмара

«Національний олімпійський комітет є бюджетною установою, хоч і недержавною. Тому КРУ, зараз уже Держінспекція, має завітати в гості й поцікавитися: «Друзі, а як там у вас із фінансами справи?». Квитки, навіть якщо вони були в резерві, були придбані. Це цільові витрати. Тобто, якщо їх роздають стороннім особам, то це нецільове використання бюджетних коштів. А за це є стаття», – зазначає експерт.

За інформацією «Бі-Бі-Сі», секретар НОК Володимир Геращенко мав намір продати на «чорному ринку» квитки на лондонську Олімпіаду. Кореспондентам, які видали себе за перекупників, він повідомив, що зможе продати до ста квитків за готівку. Згодом, у відповідь на офіційне запитання, Володимир Геращенко відповів, що не збирався цього робити.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG