Доступність посилання

ТОП новини

Партія регіонів просуває мовний законопроект


Київ – 24 травня біля Верховної Ради має відбутися акція «Врятуй свою мову!» Громадські активісти виступатимуть проти ухвалення законопроекту «Про засади державної мовної політики», запропонованого представниками пропрезидентської більшості. Водночас, у фракції Партії регіонів припускають, що законопроект може не зібрати потрібної для ухвалення кількості голосів. Крім того, там запевняють, що документ не передбачає звуження сфери вживання української мови.

Фракція Партії регіонів щодо законопроекту «Про засади державної мовної політики» заручилася підтримкою лише фракції Комуністичної партії. Відтак, документ може залишитися неухваленим, сказав у коментарі Радіо Свобода, один з його співавторів, заступник голови фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко. Він також запевнив, що законопроект покликаний захистити права російськомовних громадян і не передбачає звуження сфери вживання української мови.

«Згідно з регламентом, Володимир Литвин має його поставити у порядок денний. На погоджувальній раді Олександр Єфремов запропонував його внести.
Зауважень із зали чи від пана Литвина не було. Ми маємо поки що голоси Партії регіонів та партії комуністів. Половина статей починаються словами: «українська державна». Як ще написати, що, на лобі написати? Стаття 6 законопроекту: «В Україні єдина державна – українська». Освіта – державною мовою, робота державних органів – державною мовою», – наголосив Колесніченко.

Російські націоналісти хочуть витіснити українську мову з освіти та ЗМІ – Доній

Утім, один із організаторів акції протесту, депутат від Нашої України-Народної Самооборони Олесь Доній зазначив Радіо Свобода, що, хоча проект закону і не містить визначення особливого статусу російської мови, але передбачає норми, які сприятимуть витісненню української із найважливіших сфер суспільного життя.

«Російські націоналісти у цьому законопроекті кілька разів підступно посилаються на державність української мови. Але без формального оголошення другої державної мови у тих регіонах, де носіїв іншої мови є понад 10 відсотків, а це означає, що майже всі великі і середні міста, наприклад, Київ, вводяться до зони, де українська мова, як державна, де-факто припиняє своє існування. Тому що державна українська мова виводиться з таких сфер як навчання та мас-медіа», – зауважив Доній.

Олесь Доній також розповів, що на акцію протесту активісти принесуть з собою футбольні м’ячі та дудки, що символізуватиме те, що влада, мовляв, переймається лише одним – футболом та Євро-2012.

Тим часом, ініціативна група «Першого грудня» заявила, що проект Закону «Про засади мовної політики» є наміром підмінити Конституцію України і вимагає зняти його з розгляду.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG