Доступність посилання

ТОП новини

Обама запевнив, що збройні сили США залишаться найпотужнішими у світі


Нью-Йорк – Президент США Барак Обама запевнив країну, що її збройні сили залишаться найпотужнішими у світі, незважаючи на скорочення оборонних витрат. Виступаючи у Колорадо Спрингс перед випускниками Академії військово-повітряних сил, глава Білого дому наголосив, що зменшення оборонного бюджету обумовлене економічною необхідністю. Водночас політичні опоненти Обами критикують його за надмірне, на їхній погляд, урізування військових витрат.

Військові, як показує статистика, традиційно голосують за республіканців. Наприклад, більшість їх голосували за республіканського кандидата на минулих президентських виборах. Президент-демократ Барак Обама має намір поламати традицію й схилити військових виборців на свій бік. Виступаючи перед офіцерами, випускниками Авіаційної академії, Обама відзначив воєнні успіхи за свого президентства.

«Коли ви прийшли сюди чотири роки тому, в Іраку і Афганістані було 180 тисяч американських військ. Ми нині зменшили цю кількість більш ніж наполовину. І чим більше афганців йде до армії, тим більше наших військ повернеться додому. Вони досягли мети, з якою ми почали війну, щоб завдати поразки терористичній мережі Аль-Кайда... Ми завершуємо дві війни і робимо це так, щоб удосконалити безпеку і бути сильнішими», – зауважив глава Білого дому.

Особливий наголос на глобальній безпеці

У своїй промові президент рішуче спростував твердження про нібито «національний занепад» на світовій арені й нагадав про міжнародні досягнення Сполучених Штатів. Обама зауважив, що взаємини з країнами Латинської Америки поглибилися, а союзницькі зв’язки з европейськими та азійськими країнами нині міцніші, ніж будь-коли раніше. Особливий наголос президент зробив на глобальній безпеці.

«Ми ведемо перед у сфері глобальної безпеки. Ми скорочуємо наш ядерний арсенал, обопільно з Росією, водночас підтримуючи потужне ядерне стримування. Ми мобілізуємо десятки країн для охорони ядерних матеріалів з тим, щоб вони ніколи не потрапили до рук терористів. Ми заохочуємо світ до застосування найжорсткіших санкцій проти Ірану та Північної Кореї, бо їм не можна дозволяти загрожувати світові своєю ядерною зброєю», – заявив Барак Обама.

Зі свого боку, Мітт Ромні критикував Обаму за надмірне, на погляд кандидата на президента від республіканців, урізування оборонного бюджету.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG