Доступність посилання

ТОП новини

Олланд: вивести війська з Афганістану – суверенне рішення французів


Президенти Франції та Афганістану перед президентським палацом у Кабулі, 25 травня 2012 року
Президент Франції Франсуа Олланд в ході свого першого візиту до Афганістану підтвердив висловлений ним раніше намір вивести бойові частини французького контингенту з цієї країни до кінця нинішнього року.

У п’ятницю Олланд провів у Кабулі переговори з афганським президентом Хамідом Карзаєм, а трохи раніше зустрівся з французькими солдатами на військовій базі в провінції Капіса. За словами Олланда, виведення близько 2-х тисяч вояків буде проходити в тісній координації зі союзниками Парижа в НАТО, а також з афганським керівництвом.

Вивести війська до кінця нинішнього року, на рік раніше запланованого терміну терміну, Олланд назвав «суверенним» рішенням французів. При цьому він пообіцяв подальшу підтримку Афганістану в різних напрямках, включно з освітою та економічними проектами.

Франсуа Олланд наголосив, що необхідно допомогти Афганістану стати «самодостатньою» державою.

Президент Афганістану Хамід Карзай заявив у відповідь, що «Франція і Афганістан – давні друзі. Франція співпрацює з Афганістаном і допомагає нашій країні, щонайменше, 150 років. Франція допомагала нам у нашій боротьбі. Франція допомогла створити кращі школи в Афганістані, побудувати кращу за останнє десятиліття лікарню для афганських дітей. І французькі солдати нині допомагають країні».

Президента Франції супроводжували у поїздці міністр оборони Жан-Ів Ле Дріан і керівник зовнішньополітичного відомства Лоран Фабіус.
XS
SM
MD
LG