Доступність посилання

ТОП новини

ООН: більшість убитих у Хулі в Сирії були страчені


Спостерігачі ООН фотографують тіла вбитих у Хулі, фото 26 травня 2012 року
Спостерігачі ООН фотографують тіла вбитих у Хулі, фото 26 травня 2012 року
В Управлінні верховного комісара ООН із прав людини повідомили сьогодні, що більшість жертв масового вбивства цивільних у регіоні Хула в Сирії наприкінці минулого тижня були страчені.

Як повідомив речник управління Руперт Колвілл, за даними розслідування, зі 108 загиблих, більшість яких були діти й жінки, менш як 20 стали жертвами артилерійського обстрілу, решту розстріляли двома групами в селищі Талдо.

Спостерігачі ООН, які відвідали місце різанини, засвідчили наявність гільз від артилерійських і танкових снарядів і свіжі сліди танкових гусениць – такі озброєння мають у Сирії тільки урядові війська. Але спостерігачі не можуть визначити, хто застосовував легку вогнепальну зброю і навіть ножі для вбивства цивільних.

«Різанина в Хулі», як називають цей інцидент, стався минулої п’ятниці, коли в регіоні Хула в провінції Хомс, який охоплює кілька містечок і сіл, були вбиті не менш як 108 мирних людей, серед яких 49 дітей і 34 жінки. Дамаск звинувачує в різанині неуточнених «терористів» або й прямо опозицію і заявляє про свою непричетність. Свідки заявляють, що люди гинули від обстрілу урядових військ, а масові вбивства вчинило проурядове ополчення, відоме як «шабіха» – «розбишаки» чи «головорізи». Рада безпеки ООН засудила за цей інцидент у першу чергу владу Сирії.
XS
SM
MD
LG