Доступність посилання

ТОП новини

Україна хоче домогтися від Росії перегляду контракту на газ, а не знижки в ціні


Євген Бакулін (л), на цьому архівному знімку 2010 року поруч із керівником «Газпрому» Олексієм Міллером (п)
Голова правління «Нафтогазу України» Євген Бакулін заявив сьогодні, що Україна, ведучи переговори з російським газовим монополістом «Газпромом», говорить не про зниження нинішньої ціни на газ, а про перегляд контракту, щоб він «відповідав інтересам України» і був не гіршим від умов, які мають європейські країни.

За його словами, нині ціна російського природного газу для низки європейських країн, у яку входить і вартість транспортування, нижча, ніж для України, яка отримує газ безпосередньо з Росії і не платить за транзит.

«Це неправильно», – заявив Бакулін журналістам, перебуваючи в Рівненській області. Тому, сказав він, якщо найближчим часом ці умови не переглянуть, Україна докладе всіх зусиль, щоб знайти інші джерела постачання газу, зокрема, з Європи, а також різко збільшити власний видобуток газу і тим мінімізувати постачання російського газу.

Водночас, сказав керівник «Нафтогазу», він вважає, що Україна все ж зможе домовитися з Росією про перегляд газового контракту.

Україна заявляє, що нині чинні газові контракти з Росією 2009 року невигідні для неї і неринкові, й домагається їхнього перегляду. Російська сторона каже, що цілком задоволена цими контрактами і може погодитися хіба на додатки до них, але не на перегляд. Російська сторона також давала знати, що може піти на зниження ціни на газ для України в обмін на контроль над українською газотранспортною системою на правах власності чи співвласності.
XS
SM
MD
LG