Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську вшановували перших миротворців незалежної України


У Дніпропетровську, який вважається батьківщиною української миротворчості, в вівторок відбулись урочистості з нагоди 20-річчя участі України у миротворчих операціях ООН, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода. Першим ветеранам-миротворцям вручили відзнаки та цінні подарунки від організації ветеранів миротворчих операцій «Блакитні шоломи».

Перший в історії незалежної України загін миротворців, згадують активісти «Блакитних шоломів», сформували саме у Дніпропетровській області 20 років тому, у 1992 році. У селищі Гвардійське був створений 240-й окремий спеціальний батальйон, на базі якого проходили підготовку перші миротворці незалежної України, які згодом пройшли «бойове хрещення» на території колишньої Югославії під прапором ООН. Як пригадав колишній командир 240-го окремого спеціального батальйону, полковник у відставці Володимир Сидоренко, перших українських миротворців відправили до Боснії та Герцеговини – відновлювати лікарні та школи, ремонтувати дороги і надавати медичну допомогу.

За даними з обласної державної адміністрації, за 20 років у миротворчих операціях у світі взяло понад 50 тисяч військовослужбовців Збройних сил України. Кожен десятий із них є вихідцем із Дніпропетровської області.

Вони підтримували мир, зокрема, в Анголі, Косові, Македонії, Кувейті, Придністров’ї та ще в десяти країнах чи територіях світу.

Торік у Дніпропетровську вийшло перше тематичне видання «України миротворці» про участь українських військовослужбовців у миротворчих операціях по всьому світові.

Двадцять років тому, у 2002 році, Генеральна асамблея ООН оголосила 29 травня Міжнародним днем миротворців ООН.
XS
SM
MD
LG