Доступність посилання

ТОП новини

Суд не втручатиметься у вибори мера Києва


Київ – Вищий адміністративний суд України відмовся зобов’язати Верховну Раду призначити вибори мера Києва. Таким чином, призначення виборів столичного міського голови залежатиме виключно від рішення парламенту. Між тим, експерти радять депутатам визначитися щодо цього якнайшвидше. Оскільки зволікання, за певних умов, може мати непередбачувані юридичні наслідки.

Із позовом до Вищого адміністративного суду звернувся координатор громадського руху «Спільна справа» Олександр Данилюк. За його словами, оскільки повноваження чинного міського голови Леоніда Черновецького добігають кінця на початку червня, то Верховна Рада мала б призначити вибори мера ще за два місяці – тобто, у квітні. З огляду на це він зажадав визнати протиправною бездіяльність Верховної Ради і зобов’язати її призначити вибори київського міського голови.

Проте у суді відмовилися задовольнити позов. Олександр Данилюк зазначає, що не здивований таким рішенням.

Рішення, особливо у таких справах, приймаються з огляду на політичну доцільність
Олександр Данилюк
«Судді не оприлюднили мотиваційну частину, озвучивши лише регулятивну. Незалежного правосуддя не залишилося, рішення, особливо у таких справах, приймаються з огляду на політичну доцільність. Отже, політична доцільність полягає у тому, щоб киян позбавити права обирати собі мера», – каже координатор «Спільної справи».

Зволікання загрожує юридичними проблемами – Андрій Магера

Раніше ймовірним вважалося проведення виборів столичного міського голови влітку, одразу після проведення чемпіонату Євро-2012. Проте, за словами голови Комітету виборців України Олександра Черненка, влада відмовилася від цього варіанту після скандалу зі зруйнуванням кількох будівель на історичному Андріївському узвозі.

У Верховній Раді як представники провладної більшості, так і опозиціонери не можуть визначитися із тим, коли мають відбутися вибори столичного міського голови. Олександр Данилюк пояснює таку ситуацію насамперед політичними причинами.

«Насправді, обидві сторони керуються доцільністю, а не законністю. Питання – наскільки взагалі моральним є український парламентаризм», – зазначає він.

Заступник голови ЦВК Андрій Магера в інтерв’ю Радіо Свобода зазначив, що внаслідок правової колізії, яка виникла через скасування конституційної реформи, ситуація із виборами мера Києва вийшла із суто правового поля.

На жаль, не буде суто правового рішення відносно дати призначення виборів у Києві
Андрій Магера
«На сьогоднішній день, на жаль, не буде суто правового рішення відносно дати призначення виборів у Києві. Коли мене запитують, коли ці вибори мають відбутися, я часто говорю, що вони мають відбутися вчора. Дехто це сприймає, як жарт. Але, як кажуть, в кожному жарті є доля правди», – каже він.

Разом з цим, Андрій Магера закликає депутатів визначитися із датою виборів київського мера і міської ради якнайскоріше, аби провести їх вже в цьому році. На його думку, зволікання може призвести до юридичних проблем, зокрема, із різними господарськими угодами, які укладаються від імені міської влади.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG